مریم سالور، گفت: شركت‌كنندگان در دور جاری دوسالانه از ۱۵ مهر تا ۱۵ آبان فرصت دارند تا فرم شركت را دریافت و تكمیل كرده و ۱۵ تا ۱۸ آبان‌ماه جاری، آثارشان را به‌دبیرخانه‌ی دوسالانه در محل دفتر امور هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تحویل دهند.

به گفته‌ی وی ۲۳ تا ۲۵ آبان آثار ردشده بازگردانده می‌شود و ۲۵ آذرماه نیز نمایشگاه دوسالانه در تالار آیینه‌ی مركز فرهنگی هنری صبا، گشایش می‌یابد.

سالور ۱۳ دی‌ماه را زمان اعلام برگزیدگان و اهدای جوایز عنوان كرد و توضیح داد: موضوع دوسالانه‌ی هشتم آزاد با تاكید بر پویایی نوآوری فرهنگی و هنری در تكنیك، فرم و محتوا است و شرایط تكنیكی در بخش‌های مختلف جداگانه تعریف شده است.

دبیر هشتمین دوسالانه‌ی سفال، سرامیك و آبگینه‌ی ایران گفت: تا هفته‌ی آینده، فراخوان شركت در دور هشتم دوسالانه برای شركت كنندگان ارسال و متن جزییات آن در روزنامه‌های كثیر الانتشار و نشریات تخصصی هنرهای تجسمی منتشر خواهد شد.

بنا بر این گزارش، مریم سالور، فریده تطهیری‌مقدم، منیژه آرمین، یعقوب امدادیان، نسرین عظیمی، حبیب‌الله صادقی، شاهرخ دیلمقانی، فرهاد بادپا، ضیایی - هنرمند آبگینه‌كار-، اسماعیل‌رضا محمدی - نماینده سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، مهدی مكی‌نژاد - نماینده‌ی فرهنگستان هنر -، دوسالانه‌ی هشتم سفال و سرامیك ایران را سیاست گذاری كرده‌اند. شاهرخ دیلمقانی، دبیر اجرایی این دوسالانه است، اما تاكنون هیات داوری و انتخاب آثار انتخاب و معرفی نشده‌اند. آخرین دور دوسالانه‌ی سفال و سرامیك برگزار شده در ایران، سال ۱۳۸۰ در شهر مشهد بود.