این نمایشگاه از سال ۱۹۶۳ هرساله در "وودس اید" برگزار می‌شود و هنرمندان و دوستداران هنر را به این مكان آرام كه اكنون به‌موزه‌ای تبدیل شده است، می‌كشاند.

نخستین دوره‌ی این نمایشگاه در یك انبار سرخ رنگ توسط صاحب آن برگزار شد تا بتواند یك شركت داوطلبانه آتش‌نشانی را كه از ۴۵۰ خانه تشكیل شده بود، برای شهر كینگز مونتین راه‌اندازی كند. او در نخستین سال برپایی این نمایشگاه، ۵۰ دلار به‌دست آورد و بعد از گذشت چند سال توانست وسایل و ساختمان آتش‌نشانی را تهیه كند.

مركوری‌نیوز نوشت:‌ از آن پس این نمایشگاه یكی از معتبرترین نمایشگاه‌های كالیفرنیا به‌شمار می‌رود و گفته‌ می‌شود هنوز صفای بومی بودن خود را حفظ كرده است. كسانی كه برای نمایشگاه تبلیغ می‌كنند با افتخار می‌گویند در این نمایشگاه هیچ صدایی جز صدای آرامش بخش‌ نسیم به‌گوش نمی‌رسد.

امسال این نمایشگاه با شركت آثاری از قبیل نقاشی، مجسمه‌سازی، جواهرات و كارهای دیگر با حضور ۱۳۵ هنرمند برگزار می‌شود. ۲۵ هنرمند بومی نیز از موقعیت محلی این موزه محافظت می‌كنند.

بنا بر این گزارش، همزمان با برپایی این نمایشگاه در این شهر، جشنواره‌ی پرده‌های نقش‌دار هم امسال سی‌ویكمین سال برگزاری موفق خود را می‌گذراند، اما پیش‌بینی شده است كه كینگز مونتین استقبال مردمی بیشتری روبرو شود.