چهارمین دوسالانه بین‌المللی نقاشی جهان اسلام عصر امروز با حضور جمع كثیری از هنرمندان،پیشكسوتان،مسئولین فرهنگی و هنری كشور و علاقه‌مندان به نقاشی در مؤسسه فرهنگی-هنری صبا گشایش یافت. چهارمین دوسالانه بین‌المللی نقاشی معاصر جهان اسلام در دو بخش آزاد و خیال شرقی عصر دیروز افتتاح شد و ۱۱۸۱ اثر از ۵۸۷ هنرمند ایرانی و ۶۷۰ اثر از هنرمندان ۳۵ كشور جهان به روی دیوار نگارخانه‌های مؤسسه فرهنگی‌-هنری صبا جای گرفت.

دربخش ویژه‌ای از این نمایشگاه، آثار هنرمندان پیشكسوت ایرانی همچون احمد اسفندیاری،میرحسین موسوی،محمود جوادی‌پور،حسین محجوبی و... حضور دارد كه آثار آنان بدون قضاوت و داوری به نمایش گذاشته شده است. هدف از برپایی این دوسالانه ایجاد فضایی برای نمایش توانایی‌های جامعه مسلمانان جهان در زمینه زیبایی‌های بصری و فلسفه زیبایی شناسی عنوان شده است. آثار راه یافته به این دوسالانه را محمدعلی ترقی‌جاه، ایرج اسكندری، مصطفی گودرزی و حبیب‌الله صادقی برعهده داشتند كه این هیئت به همراه یك هنرمند استانی و سه داور خارجی آثار را داوری خواهند كرد.

مهدی حسینی دبیر این دوره از دوسالانه در مراسم افتتاح از استقبال جوانان ابراز خرسندی كرد و گفت:این نمایشگاه از نظر كمی و كیفی برای من شگفت‌انگیز بود و با وجود آنكه من در بسیاری از دوسالانه‌ها و نمایشگاه‌ها حضور داشته‌ام ولی تاكنون شاهد چنین نمایشگاهی نبوده‌ام. وی برپایی این دوره از دوسالانه نقاشی جهان اسلام را دارای حركت رو به رشدی دانست كه در دوره‌های آینده تاثیرگذار خواهد بود. مراسم افتتاحیه چهارمین دوسالانه بین‌المللی نقاشی معاصر جهان اسلام با استقبال باشكوهی همراه بود به طوری كه تمام نگارخانه‌های مؤسسه صبا مملو از جمعیتی بود كه برای دیدن آثار هنرمندان ایرانی و خارجی آمده بودند.