درهای مؤسسه صبا دوشنبه به روی بزرگ‌ترین رخداد هنری ایران و جهان اسلام گشوده خواهد شد. به نقل از روابط عمومی مؤسسه فرهنگی هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر، با گشایش چهارمین دوسالانه بین المللی نقاشی معاصر جهان اسلام آفاق نوین اندیشه و خیال هنرمندان مسلمان سراسر جهان در گسترده ای وسیع آخرین تحولات هنری این حوزه عظیم فرهنگی، تمدنی و جغرافیایی را به نمایش درمی‌آید.

دوسالانه چهارم كه از لحاظ وسعت حجم و شمار شركت كنندگان تاكنون بی سابقه بوده است پس از طی مراحل چندماهه انتخاب آثار روز دوشنبه درنگارخانه های ۱و ۲ صبا، نگارخانه خیال، نگارخانه آینه، نگارخانه خیال شرقی، نگارخانه ملی ایران وابسته به مؤسسه فرهنگی هنری صبا با حضور بسیاری از مسئولان و چهره‌های فرهنگی و هنری ایران گشایش خواهد یافت. برپایه این گزارش از بین ده هزار اثر ارسالی به دبیرخانه بیش از ۱۰۰۰اثر از هنرمندان ایران و ۳۵ كشور جهان اسلام به نمایش گذاشته می شود. دبیر این دوسالانه اظهار داشت: باتوجه به اینكه مؤسسه فرهنگی -هنری صبا بزرگترین وسعت نمایشگاهی در ایران و حتی خاورمیانه را دارد به علت استقبال بیش از حد از این دوسالانه كه تاكنون بی سابقه بوده برای نصب تابلوها به دلیل حجم زیاد آثار مجبور به استفاده از پانل و دیوارهای كاذب در مؤسسه صبا شده‌ایم.

مهدی حسنی گفت: می توان با قاطعیت گفت این دوسالانه گسترده ترین چشم انداز مدیریت و ساماندهی یك حركت بزرگ فرهنگی در سطح جهان برای جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شود. دوسالانه چهارم عرصه چشمگیر از هویت اندیشه و میراث معنوی باورهای مشترك هنرمندان مسلمان را پیش رو می‌گذارد. چهارمین دوسالانه نقاشی معاصر جهان اسلام روز دوشنبه ۶ آذرماه رأس ساعت ۱۶ در موسسه فرهنگی هنری صبا رسما گشایش خواهد یافت.