به نقل از خانه هنرمندان ایران، چهارمین جشن تصویر سال كه شامل آثار گرافیك، كاریكاتور و آثار عكاسی در بخشهای مختلف ورزشی، خلاقه، خبری و بخش ویژهای به یاد ممیز و عكس های لبنان ۲۰۰۶ میشد بعد از ده روز پركار و به یاد ماندنی با حضور جمعی كثیری از هنرمندان رشته های مختلف به كار خودپایان داد.

در ابتدای این مراسم " سیف الله صمدیان" جشن تصویر سال را اتفاق زیبایی خواند كه هر سال به همت خود هنرمندان برپا می شود. وی گفت: در جشن تصویر سال در كنار گرافیك و كاریكاتور هنرمندان عكاس نقش مهمی داشتند ، به همین جهت در این دوره بیش از ۲۵۰ عكاس در این جشنواره شركت داشتند ‌‏؛ در بخش ویژه لبنان ۲۰۰۶ نیز آثار دیدنی به نمایش گذاشته شد كه آثاری از آلفرد یعقوب زاده هم در این میان به چشم میخورد ؛ این در حالی است كه در بخش ویژه نیز به یاد ممیز و به یاد این بزرگوار در كنار آثار امسال به نمایش گذاشته شد. صمدیان افزود: از این موضوع خیلی خوشحالم كه این جشنواره هیچ گاه جنبه رسمی و سیاسی به خود نمی گیرد و به قول عدهای ماورای سیاست به قضایا نگاه می كند و كاری به كار سیاست مداران ندارد. وی ضمن قدردانی از موزه هنرهای معاصر ، موسسه ندا رایانه و خانه هنرمندان ایران برای همكاری در برپایی جشنواره امسال گفت: امیدوارم این اتفاق هرسال ادامه پیدا كند و بتواند مجهز تر از قبل با امكانات بیشتری برپا شود.

بعد از سخنان سیف اله صمدیان، فیلم روزی كه دیگر نبودی ساخته "سیف الله صمدیان" به نمایش گذاشته شد. این فیلم هفت دقیقه ای از مراسم تشییع و خاكسپاری مرتضی ممیز ساخته شده است پس از نمایش ابن فیلم اسلایدشوی" افغانستان " اثر " رضا دقتی" و فیلم هنر تعزیه در ایران از بهمن كیارستمی به نمایش گذاشته شد. امسال هم هنرمندان شركت كننده كه بیشتر آنها را عكاسان تشكیل می دادند در ۳ عكس گروهی در خاطره جمعی اختتامیه چهارمین جشن تصویر سال ثبت شدند.