مخترعین و مبتکرین ایرانی سه مدال طلا.سه نقره و شش مدال برنز از پنجاه و هشتمین نمایشگاه اختراعات و ابتکارات آلمان کسب کردند. در این نمایشگاه که از ۲ الی ۵ نوامبر در شهر نورنبرگ المان برگزار شد ۲۴ مخترع ایرانی ۲۶ طرح از دستاوردهای خود را در معرض بازدید علاقمندان و تیم داوری قرار دادند.

شایان رضوان خواه نوجوان ایرانی با ارائه سیستم اشاره گر لیزری. احمد عوض پور از اسرای جنگ تحمیل به همراه همسر خود خانم مرضیه ترخاصی با ارائه تخته سیاه و سفید خود پاک کن و اکبر اقدامی با ارائه داروی سم زدائی معتادان موفق به کسب مدال طلا گردیدند. شاهین و جهانگیر گوانجی با ارائه آفت کش بیو ارگانیتم با خواص درمانی برای انسان. هدی جلالی نژاد با ارائه سازه جدید معماری و حمید رضا احسان زاده با ارائه عصای رباتیک موفق به کسب مدال نقره این دوره شدند. همچنین یاسر سرسپار با پرده های هوشمند. محمد جواد ترقی خواه با منحول های قابل تنظیم. هدی جلالی نژاد با یخچال صوتی. ایوب نیکزاد با طرح کندانسور جدید یخچال و فریزر . مرتضی سلطان آبادی با ارائه سیستم گیربکس پیوسته و علی احمدی دستجردی با عرضه سیستم نوین خدمات شهری نیز موفق به کسب مدل برنز از نمایشگاه اختراعات و ابتکارات آلمان شدند.

در این دوره ۳۱ کشور جهان.۶۸۰ نوآوری خود در زمینه های مختلف ارائه دادند.نمایشگاه بین المللی اختراعات و ابتکارات آلمان مکانی برای عرضه و ارزیابی آخرین اختراعات مخترعین از سراسر جهان محسوب می گردد.

تیم اعزامی ایران عصر روز چارشنبه ۱۷ آبان از فرودگاه بین المللی امام خمینی به میهن اسلامی باز گشتند.

*********

مهدی آ (mehdia) ، مرد، تاریخ تولد : ۰  ، محل تولد : ، ، ،، وضعیت تحصیل : ، دین و مذهب : تکمیل نشده است.، محل سکونت : ،

*********