در این نمایشگاه مجموعه‌ای از آثار هنری ارامنه ایرانی به نمایش گذاشته شده است.

عبدلله گیویان عضو هیئت علمی دانشكده صدا و سیما و یكی از اعضای برگزاركننده این نمایشگاه درگفت وگو با خبرنگار فارس دراین‌باره گفت:این نمایشگاه در بخش‌های نقاشی،سینمایی،گرافیك،عكاسی وباحضور هنرمندان اقلیت ارمنی ایرانی به مدت دوماه در دانشگاه لندن برگزار می‌شود.

گیویان هدف از برگزاری این نمایشگاه را معرفی زندگی و آثار هنری اقلیت ارمنی درایران برشمرد وگفت:دراین نمایشگاه هرمینه كشیش،هنریك خاچاطوریان،رافی آوانسیان، واراند و آناهید آباد به ترتیب به عنوان نقاش،گرافیست،عكاس و شاعر آثار هنری خود را به نمایش گذاشته‌اند.

فیلم مستند«لالایی» ساخته عبدالله گیویان و ورونیكا كاسترو درباره مردم‌شناسی بصری زندگی ارامنه نیز دركنار برگزاری این نمایشگاه به نمایش درمی‌آید.این فیلم درباره پنجاهمین سال برگزاری زیارت قره كلیسا ساخته شده است.

گیویان همچنین درخصوص انگیزه برگزاری این نمایشگاه گفت:تعداد قابل توجهی از ارامنه در انگلستان زندگی می‌كنند كه بخشی از آنان ارامنه ایرانی هستند و هیچ‌گونه شناختی از وضعیت زندگی ارامنه ایرانی ندارند و این نمایشگاه به منظور شناخت بیشتر آثار وفعالیت‌های ارامنه ایرانی برگزار شده است.

هنریك خاچاطوریان كه آثار خود را در زمینه گرافیك وپوستر دراین نمایشگاه به نمایش گذاشته است درباره این نمایشگاه گفت:این نمایشگاه بخشی از یك پروژه بزرگ تحقیقاتی درباره ارامنه ایران است كه با برنامه‌های متنوع سخنرانی،نمایش فیلم،موسیقی و... همراه است.

وی افزود:در این نمایشگاه كه برای اولین بار برگزار می‌شود،در بخش نمایش فیلم،فیلم های واروژ كریم مسیحی نیز به نمایش درمی‌آید.

این گرافیست درادامه گفت:دراین نمایشگاه با وجود حضور آثار نقاشان باسابقه ارمنی نظیر ماركو گریگوریان كه به عنوان پایه‌گذار نقاشی مدرن درایران شهرت دارد و ادمان آیوازیان،آثار هرمینه كشیش با استقبال بسیار خوبی از سوی ارامنه انگلیسی وایرانی مقیم انگلستان مواجه شد.به نحوی كه طرح پوستر این نمایشگاه نیز به نقاشی‌های خانم كشیش اختصاص یافت و دراكثر خبرگزاری‌های خارجی تصاویر نقاشی‌های او مورد استفاده قرار گرفت.

عبدالله گیویان، ورونیكا كاسترو و مؤسسه ارمنی‌شناسی وابسته به دانشگاه یو سی ال لندن مسئولیت برگزاری این نمایشگاه را كه تا نهم مردادماه برپاست برعهده دارند.