نمایشگاه نقاشی‌ «سرزمین ما ایران»، با همكاری بیماران مبتلا به سرطان از روز جمعه پنجم خردادماه در گالری پاسارگاد گشایش می‌یابد و تا دهم همین‌ماه از ساعت ۱۷ تا ۲۱ ادامه دارد.

همه عواید حاصل از فروش این آثار صرف بیماران نیازمند مبتلا به سرطان و كودكان گرسنه‌ برنامه‌ جهانی غذای سازمان ملل متحد می‌شود.

گیزلا وارگا سینائی درباره این نمایشگاه و كارگاه نقاشی كه با همكاری بیماران سرطانی برگزار می‌كند می‌گوید: طی دو دهه تدریس هنر،‌ دو سال نمایشگاهی از آثار شاگردانم را برگزار كرده‌ام، كه از طریق فعالیت‌های هنری و سفرهای حرفه‌ای به گوشه ‌و كنار ایران و جهان به دیدگاه جدیدی در تدریس هنر رسیده‌ام. وی می‌افزاید:كارگاه نقاشی با افراد غیر نقاش برای من چالشی جذاب و آموزنده است، و در زمانی كوتاه و فشرده می‌توان تاثیری عمیق بر جای گذاشت.

او معتقد است:افرادی كه هرگز تعلیم نقاشی ندیده‌اند و از نظراقتصادی و اجتماعی تحت فشار هستند، با همكاری گروهی و تخلیه احساسات منفی و مثبت خود احساس شادی، نشاط و همبستگی با جهان اطراف را تجربه می‌كنند كه شاید در اعتلای اعتماد به ‌نفس و گشودن پنجره‌ای تازه مؤثر باشد.

این نقاش ۵۲ ساله مجارستانی درباره برگزاری این نمایشگاه می‌گوید: بیماران زیادی از نقاط مختلف ایران به این نقاهت‌گاه زیبا، خانه امن قدیمی یادآور خانه‌های پدری، با گل‌های رنگین، حوض ماهی و درخت انجیر،‌ آمده‌اند گاه خسته و ناامید؛ هنر می‌تواند مرحمی باشد هر چند كوچك برای فراموشی لحظه‌ای رنج‌ها و یا حتا بیان آن دشواری‌ها.

گیزلا وارگا سینایی فارغ‌ التحصیل آكادمی هنرهای زیبای وین - اتریش است و تاكنون ۱۳ نمایشگاه انفرادی در تهران و وین برگزار كرده و در بیش از یك‌صد بی‌ینال و نمایشگاه‌ گروهی در ایران، سوئیس، آمریكا، بلژیك، چین، دبی، تونس،‌ ایتالیا، ‌قبرس،‌ هلند، فرانسه، آلمان، مجارستان، فنلاند، ابوظبی حضور داشته است.

سینایی عضو پیوسته‌ انجمن هنرمندان نقاش ایران و گروه دنا نیز هست.

علاقه‌مندان برای بازدید از این آثار می‌توانند به نگارخانه‌ی پاسارگاد واقع در خیابان شهید كلاهدوز (دولت)، چهار راه قنات به سمت پاسداران، جنب داروخانه اكسیر، كوچه‌ی سلمی، شماره‌ی ۲۶ مراجعه كنند.