این جشنواره با هدف ارتقا سطح هنر و حمایت از هنرمندان جوان ایران در زمینه‌های نقاشی‌، طراحی، پوستر و تصویرسازی برگزاری خواهد شد و مختص جوانان زیر ۲۵ سال ایرانی است.موضوع، تكنیك و مواد دراین جشنوراه آزاد اعلام شده است و هر هنرمند ۲۵ ساله‌ای می‌تواند پنج اثر ۱۵۰ سانتی متری خود را تا پایان خرداد ماه جاری به دبیرخانه جشنواره (فرهنگسرای نیاوران) ارسال و تحویل نماید.تاریخ خلق آثار ارسالی نباید بیش ازیك سال باشد همچنین در نمایشگاهی شركت نكرده باشد.

بنا به این گزارش جایزه نخست این جشنواره یك هفته سفر و اقامت درآلمان و بازدید از كارخانه فابركاستل‌ و شركت در آكادمی هنری «فابركاستل» خواهد بود،نفر دوم ۸۰۰ هزار تومان و نفر سوم ۵۰۰ هزار تومان جوایز نقدی دریافت خواهند نمود.

همچنین بنابر اعلام شركت «دامون‌فر» علاوه بر جوایز یادشده ده سكه تمام بهار آزادی به عنوان جوایز ویژه به ده اثر از آثار برگزیده خلق شده با محصولات «فابركاستل» اهدا خواهد شد و ده مؤسسه آموزشی كه بیشترین درصد هنرجویان پذیرفته شده در جشنواره را به خود اختصاص دهند ده هدیه ممتاز دریافت خواهند نمود. لازم به ذكر است:این نخستین بار است كه یك بخش خصوصی یك جشنواره هنرهای تجسمی در گستره ملی برگزار می‌كند.