"ربكا وارن" (هنرمند انگلیسی) را به خاطر مجسمه بزرگش كه با شاخه و خاك و پرز پر شده است، می‌‏شناسند."فیل كولینز"، "توما ابتس" و "مارك تیچنر" از دیگر نامزدان این جایزه ۴۰ هزار پوندی هستند.

این چهار هنرمند آثارشان را در نمایشگاه ترنر در معرض دید عموم قرار می‌‏دهند و برنده آن نیز روز ۴ دسامبر( ۱۳ آذر) اعلام می‌‏شود.

"نیكولاس سروتا"، مدیر گالری تیت و رئیس هیات داوران این رقابت گفت: هیچ یك از هنرمندان قرار نیست به هیچ وجه حس گرا باشند، بلكه سعی دارند به مسائل قرن ۲۱ بپردازند.

وی همچنین افزود: من مطمئنم كه بازدید از این نمایشگاه تجربه جذابی خواهد بود و به مردم كمك كند جهان را به شیوه‌‏ای دیگر ببینند.

"ربكا وارن" تندیس های انتزاعی از زنان درست كرده و برای ساخت قطعه "صدای شكستن شیشه را دوست دارم" وسایل طبیعی مثل سر شاخه درختان را به كار گرفته است.

"فیل كولینز" با استفاده از عكاسی و آثار ویدیویی به بررسی گروه های مختلف اجتماعی پرداخته است، او را بیش از هر چیز به خاطر فیلم ویدیویی هفت ساعته "آنها به اسب ها شلیك می‌‏كنند" می‌‏شناسند. این فیلم در رام الله فلسطین ساخته شده است.

"مارك تیچنر" كه فارغ التحصیلان كالج مركزی سنت مارتین در لندن است در حوزه مجسمه سازی جعبه های نوری و كارهای بافتی كه مركزیت آنها را مساله فلسفه تشكیل می دهد، كار كرده است.

"توماس ابتسن" نیز نقاشی انتزاعی است كه از تركیبات جغرافیایی در كارهایش استفاده می‌‏كند.

اثر موشی ها و آْدم های او در دو سالانه ۲۰۰۶ و نیز به نمایش درآمد. آثار نامزد جایزه ترنر از سوم اكتبر در گالری تیت بریتین به نمایش در می آید. برنده رقابت جایزه ۲۵ هزار پوندی و دیگر شركت كننده ها هر كدام ۵ هزار پوند دریافت می‌‏كنند.

پایان پیام