گاردین نوشت، سوزان فاستر، مسوول نمایشگاه موزه‌ی تیت و كارشناس برتر آثار هولبین در انگلیس گفت: تابلوی "سفرا"، اثر سال ۱۵۳۳ ماهرانه‌ترین پرتره‌ی خلق شده از سوی هولبین است.

وی این تابلو كه یك دهه‌ی پیش مرمتی بحث‌انگیز شد، روی قاب چوبی كشیده كه گذشت زمان سبب تخریب‌اش شده است.

دكتر فاستر گفت: این تابلو از تركیب ۱۰ قاب ویفری نازك ساخته شده كه انتقال آن سبب می‌شود، تكان‌های شدیدی بخورد. این تابلو سفیر جوان فرانسوی دربار هنری هشتم به نام « ژان دو دینتویل» را به‌همراه "جورج دوسلو"، یك اسقف را نشان می‌دهد.

این تصویر كه موضوع حدس و گمان‌های زیاد محققان است، به سیاست‌های پیچیده و مذهبی دوران اصلاحات می‌پردازد. نمایشگاه "هولبین در انگلیس" پاییز سال جاری در موزه‌ی تیت افتتاح می‌شود.

این نمایشگاه سه پرتره‌ی سلطنتی برجسته‌ی این هنرمند از چهره‌های هنری هشتم، جین سیمور و پسرشان - ادوارد ششم - را برای نخستین بار به‌نمایش می‌گذارد. پرتره‌ی هنری هشتم از موزه‌ی تیسن، مادرید؛ تابلوی سیمور از وین و تابلوی ادوارد از واشنگتن‌ دی.سی به این نمایشگاه ارسال می‌شود. این نمایشگاه از طریق به‌نمایش گذاردن ۱۶۰ اثر شامل ۴۰ تابلوی نقاشی دوره‌های مختلف كاری این هنرمند را به بیننده عرضه می‌كند.

فاستر دراین‌باره گفت: او دقیقا می‌دانست برای آن‌كه یك نقاش درباری باشد، به چه چیزی نیاز دارد.

هولبین در آوگسبرگ واقع در جنوب آلمان متولد شد. وی زندگی كاری‌اش را بین باسل و لندن تقسیم كرده بود. هولبین از سال ۱۵۲۶ تا ۱۹۲۸ و دوباره از سال ۱۵۳۲ تا ۱۹۴۳ در انگلیس زندگی كرد و در سال ۱۹۴۳ در سن ۴۶ سالگی در اثر طاعون درگذشت.

مسوول این نمایشگاه گفت: او به تنهایی رنسانس را به انگلیس آورد. هولین از اعتماد به‌نفس زیادی برخوردار بود تا جایی كه در دهه‌ی ۱۵۳۰ به نقاش دربار هنری تبدیل شد و پرتره‌های زیادی از شخصیت‌های درباری خلق كرد.

تابلوهای نقاشی درباریان انگلیس از درسدن، فرانكفورت و آمستردام و طرح‌های وی روی كاغذ از مجموعه‌ی سلطنتی برای این نمایشگاه درنظر گرفته شده است. دو تابلو از مشهورترین پرتره‌های انگلیسی هولبین از "توماس مور" و "توماس كرامول" از مجموعه‌ی فریك در نیویورك نگهداری می‌شوند كه مسوولان این مجموعه آن‌ها را به این نمایشگاه امانت نداده‌اند.

وی به دلیل توانایی فوق‌العاده‌اش درهنر نقاشی توانست در دوران اصلاحات انگلیس دوام بیاورد، این در حالی است وی در یك سری از كنده‌كاری‌هایی كه خلق كرده راهب‌ها را به سخره گرفته است، به این ترتیب این آثار تا دوران سلطنت ادوارد ششم منتشر نشد.

به وی هم‌چنین كشیدن طرح‌های پیچیده از هنری با پدرش هنری هفتم و سیمور برای كاخ وایت‌هال سفارش داده شد. این كاخ در سال ۱۶۹۸ در یك آتش‌سوزی سوخت. این نمایشگاه طرح‌ها و كپی‌های نقاشی‌های دیواری گم شده‌ی وی نیز در این نمایشگاه به‌نمایش گذارده می‌شود.

هولین بعد از مرگ سیمور به‌عنوان سفیر هنری هشتم به اروپا سفر كرد و تابلوهایی از آن‌جا برای انگلیس به ارمغان آورد.