به نقل از منابع خبری اینترنتی، طرح "‌مرگ مرد قوی پلید" كه یك میلیون و ۵۸۴ هزار دلار به‌فروش رفت، از سوی جامعه‌ی دوستان موزه‌ی لوور خریداری شد و به اولین اثر بلیك در یك مجموعه‌ی فرانسوی تبدیل شد.

از سایر طرح‌های این شاعر، دو طرح به مجموعه‌دارهای خصوصی انگلیسی، دو طرح به مجموعه‌دارهای آمریكایی و آلمانی، دو طرح به مجموعه‌دارهای دیگر، یك طرح به جان ویندل، فروشنده‌ی كتاب‌های عتیقه‌ی اهل سن‌فرانسیسكو و دو طرح به خریداران ناشناس فروخته شد.

در این بین هشت طرح آب رنگ به آن قیمتی كه مستحق‌اش بودند،‌ دست نیافتند. به این ترتیب ۱۱ طرح زیر قیمت ۱۲ تا ۱۷ میلیون و ۵۰۰ هزار دلاری تخمین زده به‌فروش رفتند.

بعد از این حراجی، دكتر نانسی بیلر، كارشناس سوتبای گفت: كاملا واضح است كه در این بازار آثار زیادی بودند كه خریداران به سوی‌اش جذب شوند. فروش جداگانه‌ی این طرح‌ها از سوی جهان هنر به‌شدت مورد نكوهش قرار گرفت. نیكلاس سروتا، مدیر موزه‌ی تیت دراین‌باره گفت: فروش جداگانه‌ی این تصویرهای آب رنگ قلب انسان را به‌درد می‌آورد، از سوی دیگر زمانی كه بفهمیم این آثار پایین‌تر از قیمت تخمینی‌شان به‌فروش رفته‌اند، این درد شدیدتر می‌شود.

بعد از كشف تصویرسازی‌های ویلیام بلیك در سال ۲۰۰۱، همه امیدوار بودند این ۱۹ طرح آب‌رنگ در یك مجموعه‌ی عمومی نگهداری شوند. در ماه مارس سال ۲۰۰۲، موزه‌ی تیت طی انجام مذاكراتی، خرید آن‌ها را خواستار شد و با قیمت چهار میلیون و ۲۰۰ هزار پوند موافقت كرد، اما بروز مباحثات حقوقی بر سر مالكیت این آثار، وقفه‌یی دراین خرید ایجاد كرد كه بعد از این وقفه درخواست موزه‌ی تیت رد شد. آن‌گاه این آثار به "لیبی هووی"، دلال لندنی فروخته شدند. وی مبلغ پنج میلیون پوند برای خرید‌شان پرداخت.

قرار شده است حق بیمه‌ی ۱۱ اثری كه این هفته به‌قیمت شش میلیون و ۲۰۰ هزار دلار به‌فروش رفتند، به خریدار پرداخت شود.

خانم هووی هنوز هشت طرح از آثار ویلیام بلیك را در دست دارد. این آثار شش میلیون و ۵۰۰ هزار دلار تخمین زده شده‌اند.