این نمایشگاه آثار تازه‌یی از بهجت صدر را دربر گرفته است. بهجت صدر، بانوی نقاش و مدرنیست ۸۰ ساله‌، زاده‌ی اراك است. سال ۱۳۲۷ برای تحصیل در رشته‌ی نقاشی به دانشكده‌ی هنرهای ‏زیبای دانشگاه تهران رفت و سال ۱۳۳۳ با رتبه‌ی نخست از این‏ دانشكده فارغ‌التحصیل شد.

دو سال بعد عازم ایتالیا شد و نخست در آكادمی "روبرتو ملی" و سپس‏ در آكادمی هنرهای زیبا ناپل به‌تحصیل پرداخت.

همان روزها با محسن وزیری مقدم هم‌دوره بود؛ از همین زمان به نقشی انتزاعی و كار برروی پارچه‏های پهن شده روی زمین به‌وسیله‌ی رنگ و كاردك روآورد.

جایزه‌ی نخست سومین بی‏ینال‏تهران در سال ۱۳۴۱ به وی تعلق گرفت و همان آثار در سی‌ویكمین بینال‏ جهانی ونیز به‌نمایش درآمد. صدر تا امروز آثارش را در ایران، آمریكا، برزیل، فرانسه و كانادا به‌نمایش گذاشته است. در سال ۱۳۴۵ بورس مطالعات دانشگاهی پاریس را گرفت و سال‌ها در كشورهای اروپایی نقاشی و در دانشگاه‌های ایران تدریس كرد.

بهره‌گیری از كلاژ، عكس، آیینه و... مشخصه‌ی آثار اوست. " نقاشی بهجت صدر یادآور شفافیت بیكران خاطره است. آثار وی بیان‌گر رفت‌وآمد دایمی و كولی‏وار تفكر اوست؛ با كشورش چنان به گفت‌وگو می‏نشیند كه "خود" او با دیگری". برخی از منتقدان هنر گمان می‌كنند كه بهجت صدر معنی "مدرنیته" را به‌درستی درك كرده و آن را به‌كار بسته است.

خودش گفته است كه اگر تمام عمرش را در یكی از شهرهای ایران زندگی و نقاشی كرده بود، آن دیدی را نداشت كه حالا از گشتن دور دنیا به‌دست آورده‏ است

سال‏ها پیش، سهراب سپهری در نامه‏ای به‌وی نوشت كه "می‏خواهم برگردم ایران و این دنیای غرب مرا به سمت خود نمی‏كشاند. من همین جاایستاده‏ام". صدر هم در پاسخش چنین نوشت: "تو نمی‏توانی بایستی. جریان آب تو را با خود می‏برد". صدر می‌گوید كه ‏دوست دارد زیبایی‏های جهان را بگیرد و با گذر از صافی ذهنش به‌كار گیرد.

مرداد ماه سال ۸۳ موزه‌ی هنرهای معاصر تهران در راستای برپایی نمایشگاه‌ دوره‌یی آثار هنرمندان پیشرو و مدرنیست ایران، نمایشگاهی دوماهه از آثار بهجت صدر و منصوره‌ی حسینی برپا كرد؛ این نمایشگاه مجموعه‌ای از ۲۵۰ تابلوی نقاشی از این دو هنرمند معاصر را دربر می گرفت.

گفته می‌شود كه یكی از درخشان‌ترین دوره‌های هنری این هنرمند آثار نمایشگاه سال ۱۳۴۵اوست كه در گالری سیحون برگزار شده است. در این نمایشگاه بهجت صدر مجموعه‌ای از آثار خود را به‌نمایش گذاشت كه روی آن‌ها آینه‌های كركره‌یی فلزی كه گاهی با موتورهای كوچكی به‌حركت درمی‌آمدند، نصب شده بود.

نمایشگاه جاری صدر تا ۱۴ همین‌ماه در محل گالری گلستان از ساعت ۱۶ تا ۲۰، واقع در خیابان شریعتی، دروس، خیابان شهید كماسایی، شماره‌ی ۴۲، برپاست.