"اریک ون هوو" - هنرمند ژاپنی - در بدو ورود به دانشگاه‌های هنر تهران رفت تا با دانشجویان ایرانی بحث و گفت‌وگو كند. او صبح چهارشنبه، عازم روستای پلور می‌شود و تا روز شنبه برای اجرای هنر محیطی مشترك با دانشجویان ایرانی در این منطقه می‌ماند.

نشست معرفی نقد و بررسی آثار و سخنرانی وی روز یکشنبه ۱۷ اردیبهشت‌ماه از ساعت ۱۷ تا ۱۹ در موزه‌ی هنرهای معاصر تهران برگزار خواهد شد.

هم‌چنین قرار است روز دوشنبه ۱۸ اردیبهشت‌ماه نیز با هم‌کاری دانشجویان کارگاه هنر جدید احمد نادعلیان - مدرس دانشگاه - کار مشترکی را اجرا کنند. اریک ون هوو در سال ۱۹۷۵ به دنیا آمده و بیشتر تحصیلات و زندگی او در كشور بلژیک بوده است از سال ۲۰۰۱ در ژاپن زندگی می‌کند.

او فارغ‌التحصیل رشته‌ی هنر معاصر دانشگاه براسل - بلژیک است. مقطع کارشناسی ارشد را در رشته‌ی خوشنویسی سنتی ژاپنی در توکیو به اتمام رسانده و در حال حاضر نامزد دوره‌ی دکتری در رشته‌ی هنر معاصر دانشگاه هنرهای زیبا و موسیقی توکیو است.

پدر و مادر اریک معمار بودند، اما کارهای او محدود به یک رسانه نیست و در حیطه‌های مختلف طراحی، چیدمان، اجرا، ویدیو، رسانه اینترنت و هنر محیطی كار می‌كند. او در کشورهای بسیاری در تعامل با محیط و مردم بومی کار كرده است. ون‌هوو جوایزی هم‌چون لوکیشن وان نیویورک، مدیا پلاس اروپایی و مونبوشو ژاپن را از نیز به‌دست آورده است.

این هنرمند هنر جدید به‌دعوت موزه‌ی هنرهای معاصر تهران و مركز بین‌المللی پردیس به ایران آمده و دو هفته در ایران می‌ماند. تاكنون و طی چند سال اخیر هنرمندانی از استرالیا، آلمان،ایرلند، آمریكا و... به این منطقه آمده و با اقامت ۱۵ تا ۳۰ روزه به خلق اثر در دامن طبیعت پرداخته‌اند.