برگزاری بی‌ینال نقاشی تهران در پائیز ۸۵ یکی از اصلی‌ترین برنامه‌هایی است که انجمن نقاشان متولی برگزاری آن است.معصومه مظفری، نقاش و عضو هیات مدیره انجمن نقاشان، در گفتگو با خبرنگار تجسمی "مهر" با اعلام این مطلب گفت: "این هفتمین بی ینالی است که قرار است توسط انجمن نقاشان در تهران برگزار شود."

وی افزود: "در سال گذشته اساسنامه ای برای هفتمین بی ینال تهران نوشتیم و گروهها باید بر مبنای این اساسنامه به برگزاری بی ینال و برنامه های جنبی آن بپردازند. این اساسنامه برای اعضای انجمن نقاشان فرستاده شده است. همچنین در کنار برگزاری این بی ینال، نمایشگاه آثار هنرمندان نقاش را نیز در سطح کشور و در شهرستان های مختلف برگزار می کنیم. در واقع انجمن نقاشان قصد دارد با برگزاری نمایشگاههایی از این دست، سخنرانانی نیز به شهرستان ها بفرستد تا در کنار ارائه آثار هنرمندان، جنبه های نقد و بررسی آثار نیز در نظر گرفته شود."مظفری در پاسخ به این پرسش "مهر" که آیا هیات مدیره انجمن به شکل مستقیم هنرمندان این بی ینال و نوع آثار راه یافته به آن را تعیین می کند گفت: "نه، اعضای هیات مدیره انجمن نقاشان تنها به انتخاب شورای سیاستگذاری می پردازند و در حقیقت فقط هیات سیاستگذاری آثار وهنرمندان را مشخص می کند. هفتمین بی ینال تهران که در پاییز برگزار می شود همچنان در دست بررسی است و هنوز مشخص نیست چه تعدادی از هنرمندان به ارائه چه نوع آثاری خواهند پرداخت."عضو هیات مدیره انجمن نقاشان در ادامه خاطرنشان کرد: "انجمن نقاشان در اسفند ماه به برگزاری یک نمایشگاه در گالری تهران دانشگاه تهران پرداخت. در این نمایشگاه که به نوعی بزرگداشت مرحوم مرتضی ممیز بود، علاوه بر نمایش تعدادی از آثار پدر گرافیک ایران، آثاری از هنرمندان برجسته نیز به معرض نمایش مخاطبان گذاشته شد."

وی گفت: "در مراسم افتتاحیه نمایشگاه بزرگداشت ممیز، استادان عرصه هنرهای تجسمی چون محمد احصایی و ایرج افشار به سخنرانی پرداختند. انجمن نقاشان در جریان برگزاری این نمایشگاه دست به تبلیغات گسترده ای زد. آنچه مبرهن است اینکه مرتضی ممیز یکی از بزرگترین و بهترین های حیطه هنر بود. وی توانست با تحولی که در گرافیک معاصر ما ایجاد کرد، نام درخشانی از خود برای نسل های بعد به یادگار بگذارد. این نمایشگاه که در گالری تهران و داخل دانشگاه تهران، جنب دانشکده هنرهای زیبا برگزار شد، توانست به فراخور موقعیت جغرافیایی، طیف وسیعی از مخاطبان دانشجو را به خود جلب کند."معصومه مظفری افزود: "در کنار آثار برگزیده مرتضی ممیز، آثار ۳۰ هنرمند نیز به معرض نمایش عمومی گذاشته شد که بازتاب مطلوب و شایسته ای داشت."