در این نمایشگاه كپی‌های تایید شده‌ی این هنرمند نقاش و نگارگر مقیم ایالت نیوجرسی آمریكا، از موزه‌ی فرشچیان مجموعه‌ی سعدآباد با ‌امضا و تایید خودش، به‌نمایش درآمده است. نمایشگاه "دوباره اصفهان" تا نیمه‌ی تیرماه سال‌جاری برپاست. بنا بر این گزارش، عبور مترو از چهارباغ و بلندمرتبه‌سازی در حریم منظری زاینده‌رود، مهم‌ترین مساله مورد بحث در سخنرانی‌های مراسم گشایش این نمایشگاه در اصفهان بود.

فرشچیان در این مراسم كه در موزه‌ی هنرهای معاصر اصفهان برگزار شد، با اشاره به وعده‌ی رییس شورای شهر اصفهان مبنی بر عبور نكردن خط مترو از وسط چهارباغ اصفهان، عنوان كرد، مسؤولان شهری اصفهان تصریح كرده‌اند، عمارت‌های بزرگی كه اطراف رودخانه‌ی مظلوم زاینده‌رود می‌سازند، كوتاه شوند و دیگر این عمارت‌های بزرگ ساخته نشوند. وی افزود: در تمام دنیا مرسوم و معمول است، رودخانه‌های بزرگی كه از وسط شهر می‌گذرند، موجب آبادانی این شهر‌ها می‌شوند؛ از رودخانه‌ی سند، تایمز لندن و دانوب اتریش گرفته تا تمام رودخانه‌ها در سراسر جهان؛ از قدیم الایام در صدد بودند كه ساختمان‌های بلندی نسازند كه چشم‌انداز زیبای آن شهر را بگیرد. این هنرمند نامی ایران، عنوان كرد: مطمئن هستم كه سراسر ایران و اصفهان به دوستان و اولیای امور به‌خصوص رییس شورای شهر و شهردار اصفهان اجازه نمی‌دهند كه این تاریخی را كه به دامان خاك زاینده‌رود نشسته و ریشه‌های عمیقی كه چهارباغ اصفهان را ۴۰ سال در اعماق زمین فروبرده است و درختان سربه فلك كشیده‌ی مقابل مدرسه‌ی چهارباغ را به‌خاطر عبور مترو و به‌دلیل این‌كه راه آن طولانی‌تر نشود، قطع شود. وی گفت كه اصفهان را از جان و دل دوست داشته باشیم و در راه اعتلا و پیشرفت این شهر بكوشیم. اصفهان شهر بزرگ و تاریخی است و دنیا به آن نظر دارد. اصفهان شهری است كه نصف جهان نامیده‌اند؛ اما به‌گونه‌ای دیگر می‌شود آن‌را تمام جهان خواند و خداوند این شهر را از همه‌ی بدی‌ها محفوظ دارد. وی با ابراز ارادت به شهیدان گفت: دو تابلوی من از آثاری كه در كاخ موزه‌ی سعدآباد نگهداری می‌شوند مربوط به شهید است كه یكی مربوط به خود شهید و دیگری مربوط به عروج آن‌ها است؛ من دست شهدا را می‌بوسم.این مراسم با حضور سفیر روسیه، استاندار، شهردار و رییس شورای شهر اصفهان و جمعی از هنرمندان اصفهانی و رییس شورای این شهر همراه بود. هم‌چنین پس از برگزاری این مراسم، فرشچیان در پاسخ به پرسش دبیر انجمن حفاظت از آثار تاریخی اصفهان مبنی بر این‌كه آیا مترو از چهارباغ رد نمی‌شود؟ گفت: فكر نمی‌كنم كه مسؤولان شهری اصفهان حرف من را گوش دهند.

ازسوی دیگر، آذری ـ دبیر انجمن حفاظت از آثار تاریخی اصفهان ـ در این‌باره به خبرنگار ایسنا گفت: رییس شورای شهر اصفهان قول داده است كه مترو از چهارباغ عبور نكند.