این هنرمند نقاش و مینیاتوریست نام‌دار ایرانی كه سال‌هاست شاه‌كارهایش را در ینگه‌ی دنیا خلق كرده و به ایران ‌می‌آورد، دو اثر تازه با نام‌های " غدیر خم " و " توفان مقدس" - ماجرای به صلیب كشدن حضرت عیسی مسیح (ع) - را به پایان رسانده و می‌خواهد با موضوع حضرت زهرای اطهر (س) كار تازه‌ای را خلق كند.

اوگفت كه تابلوی غدیر خم در مرحله‌ی اتمام است و توفان مقدس با موضوع مسیح (ع) نیز متفاوت از تابلوهایی كه تاكنون در این حوزه كار شده، به‌پایان رسیده است. به‌گفته‌ی خلق این آثار، " غدیر خم " ابعادی حدود ۱۰۳ در ۸۰ دارد و " توفان مقدس " ۸۳ در ۵۶ سانتی‌متر است. وی تاكید كرد كه در توفان مقدس احترام به مسیح (ع) را نشان داده و تلاش كرده است تا عظمت این پیامبر بزرگوار را به‌نمایش درآورد.

این آثار قرار است به موزه‌ی فرشچیان در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد سپرده شوند. فرشچیان بابیان این‌كه تلاش می‌كند كه در آثار هنری‌اش احساس روحی و نزدیكی به بارگاه احدیت وجود داشته باشد، گفت: تا هنگامی كه عمرم باقی است به این كار ادامه خواهم داد. او اكنون در تدارك برپایی نمایشگاهی از آثار در شهر اصفهان است. به‌گمان این هنرمند نقاش، استقبال جوانان ایرانی از هنر جدی است و كه در این میان توجه به هنر و هنرمند موجب اعتلای این رشته خواهد شد. وی با یادآوری این‌كه زمانی هنرمندان نگارگر ایران، ۱۰ مرد و چهار زن بودند، عنوان كرد: اكنون سال‌هاست كه این تعداد به ۴۵۰ نگارگر مرد و ۲۵۰ نگارگر زن رسیده است كه كارهای قابل قبولی نیز ارایه می‌كنند.

فرشچیان با بیان این كه ضروری است برای پذیرایی از این هنرمندان دانشكده‌های ویژه‌یی در هر رشته و تخصصی تاسیس شود، تاكید كرد، این اشتیاق و علاقه جوانان به هنر توام با برنامه ریزی‌هایی صورت گیرد و اقدامات تحقیقاتی در این‌باره انجام شود تا این استعدادها هدر نروند.

او هم‌چنین در باره‌ی آثارش كه چندی پیش در موزه‌ی فرشچیان مجموعه‌ی سعدآباد به‌سرقت رفته بود توضیح داد: دو- سه تابلوی من، ظاهرا توسط مستخدم مكان نگهداری تابلوها برداشته شد، اما بعدا مشكل برطرف شد و اكنون مسوولان موزه درصدند تابلوها را تهیه كنند.

این استاد ۷۶ ساله‌ی اصفهانی كه در حال حاضر مقیم ایالت نیوجرسی آمریكاست، در فاصله‌ی سال‌های ۱۳۲۷ تا ۱۳۷۳ در ۸۳ نمایشگاه گروهی شركت و ۵۱ نمایشگاه انفرادی برپا كرده است.

به گزارش ایسنا، شهرهای الجزایر، فلورانس، مونیخ، سالك‌لیت سیتی، پكن، كراچی، نیویورك، شانگ‌های، شیكاگو، كی‌اف، پاریس، تهران، استانبول، لاهور، راولپندی، وین، اصفهان، میلان، رم و واشنگتن دی‌سی، تاكنون میزبان‌های مینیاتورهای وی بوده‌اند. نام محمود فرشچیان در سال ۱۳۷۹ در فهرست روشنفكران قرن بیست‌ویكم ثبت شده است و موزه‌داران و مجموعه‌داران شخصی به داشتن قطعه‌ای از او مباهات می‌كنند.