در این نمایشگاه که با هدف تشویق هنرمندان تصویرگر کتاب کودک و نوجوان تدارك دیده شده بود، آثار هنرمندان ایران، اتریش، اسلواکی، اسلونی، ایتالیا و کرواسی به‌نمایش درآمد.

در بخش مسابقه ۴۵ اثر از هنرمندان کروات از سوی هیات داوران مورد ارزیابی قرار گرفت و کشورهای دیگر به‌عنوان میهمان در دور نخست دوسالانه حاضر بودند.

هم‌چنین با اهتمام رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در زاگرب آثار ۲۲ تصویرگر ایرانی در قالب ۹۰ اثر در این نمایشگاه عرضه شد.

وزیر فرهنگ کرواسی در دیدار با حسین هاشمی - رایزن فرهنگی - بهترین آثار ارایه شده در این نمایشگاه را متعلق به هنرمندان ایرانی دانست. این آثار توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و انتشارات شباویز انتخاب و ارسال شده بودند.

درمراسم بازگشایی نمایشگاه، شهردار زاگرب با تشکر از حضور هنرمندان و هنر دوستان و مسوولان برگزاری این بینال بین‌المللی، خاطرنشان كرد که شهر زاگرب همیشه از هنر و هنرمند حمایت کرده و در این راستا همیشه در برقراری چنین مراسم باشکوهی پیش‌گام است.

بیشکوپیچ وزیر فرهنگ کرواسی نیز در سخنانی با اشاره به تاریخ هنر و طراحی در کشور کرواسی و قدردانی از هنرمندان داخلی و میهمان، هنر و هنردوستی را از ویژگی‌های مردم کرواسی دانست.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری این نمایشگاه در سطح جهانی، از ارزش‌های طراحی ایرانی سخن گفت و یادآوری كرد که هنر طراحی از هنرهای کهن ایران زمین است که امروز می‌توان بخشی از آن را به‌صورت تصاویر زیبای کتاب‌های کودکان در این نمایشگاه مشاهده کرد.

وی هم‌چنین با اشاره به ۴۵ اثر برگزیده شده در بخش مسابقه‌ی نمایشگاه گفت: کثرت آثار ارسالی به‌این نمایشگاه نشان‌گر استقبال هنرمندان است ولی متاسفانه از میان آن‌ها می‌بایست ۴۵ اثر برگزیده می‌شد که کار مشکلی برای شورای داوری بود.

در پایان وزیر فرهنگ كروواسی، حمایت وزارت فرهنگ كشورش را از این‌گونه فعالیت‌های هنری اعلام كرد.

جایزه اول نمایشگاه به خانم سوییتلانا یوناکوویچ از کرواسی تعلق گرفت و دومین جایزه هم‌زمان به دو هنرمند کروات به‌خاطر طراحی‌های رایانه‌یی اعطا شد. بنا بر این گزارش، نمایشگاه یادشده تا پایان تیرماه سال جاری در زاگرب دایر خواهد بود.