عیسی جبلی، از نقاشان بنام ایرانی، برای پررنگ کردن هنر چین و شناسایی نقاشان چینی به ایران مجموعه ای از آثار این نقاش را در معرض تماشای مخاطبان قرار داده است. در مجموع پانزده اثر نقاشی با سبک رئال جادویی از این هنرمند در گالری کمال الملک به چشم می خورد که درونمایه آنها به دو بخش تقسیم می شوند؛ به تصویر کشیدن سنت های باستانی و فولکلوریک کشور چین و طبیعت زیبای این کشور.

نمایشگاه آثار نقاشی لی ژن ژانگ تا روز چهارشنبه ۲۴ خرداد در گالری کمال الملک ادامه خواهد داشت.علاقمندان می توانند برای بازدید به خیابان پاسداران، نبش گلستان سوم، پلاک یک، طبقه دوم مراجعه کنند. ساعت بازدید برای مخاطبان چهار تا هشت بعد از ظهر است.

ژانگ مقیم کشور کانادا است و تابلوهای نقاشی او در این نمایشگاه مروری بر آثار وی از پنجاه سال پیش تاکنون است. با دقت در آثار نقاشی این هنرمند می توان رد پای سبک رئالیسم جادویی را در آنها به خوبی مشاهده کرد. رئالیسم جادویی یکی از سبک های محبوب هنرمندان امریکای لاتین و چین در چند سال اخیر بوده است.

لی ژن ژانگ در نوامبر ۱۹۳۹ در نانینگ چین متولد شد و پس از گذراندن تحصیلات متوسطه وارد رشته نقاشی در انیستیتو مرکزی چین و انیستیتو هنری کوانگژو شد. وی از سال ۱۹۶۲ به بعد به واسطه استعداد درخشانی که داشت، توانست به تدریس و تعلیم هنرمندان بنام با ملیت های گوناگون در مراکز مختلف هنری بپردازد. تصویری که در قطع بزرگ از مائو در میدان سرخ پکن به معرض نمایش گذاشته شده از برجسته ترین آثار این هنرمند به شمار می رود.