در این نمایشگاه که با هدف معرفی بخش‌های تاریخی و فرهنگی موجود در استان كرمان تدارك دیده شده، جلوه‌هایی از قدمت و عظمت درختان قدیمی و کهن این منطقه از کشور در قالب ۳۰ قطعه عکس ماندگار به‌نمایش گذاشته می‌شوند.

همچنین در این نمایشگاه تصاویری از مینیاتور و فرش‌های منقوش به تصویر درختان نیز به نمایش گذاشته می‌شود.

باغ شازده (شاهزاده) ماهان یکی از زیباترین باغ‌های ایرانی است که در دامنه کوه‌های تیگران قرار گرفته و طرح اصلی باغ همانند سایر باغ‌های سنتی کشور است.

این باغ دو عمارت با یک رشته آب‌نما و شرشره در محور مرکزی دارد و یکی از عالی‌ترین باغ‌های سنتی ایران محسوب می‌شود. قسمت‌های مختلف ازجمله سردر عمارت، شاه‌نشین، حمام و عمارت اصلی است. این عمارت ابتدا به صورت ساختمان دواشکوبه (دوطبقه) با ایوان‌های قوسی و سایبان سنتی بوده است که طبقه فوقانی آن سال‌ها قبل تخریب شده و این عمارت تا زمان بازسازی یعنی حدود سال ۱۳۷۰ به‌صورت ساختمان یک‌طبقه ( یک آشکوبه ) در طرفین عمارات اصلی قرار داشت، ساختمان دیگری نیز هست که قسمتی از دیوار باغ را تشکیل می‌دهد.

در ضلع شرقی و نزدیک عمارت اصلی، حمامی زیبا که دارای خزینه‌های سنگی و دیواره‌های کاشی‌کاری شده است، قرار دارد که هم‌زمان با بازسازی ساختمان اصلی، مرمت شده و اینک به‌صورت موزه درآمده است. جلو عمارت اصلی حوض بزرگی با پنج فواره قرار دارد که سرچشمه آب این حوض از قنات معروف تیگران است که پاشوبه‌ی سنگی اطراف آن ریخته و از آن‌جا به طرف ۱۰ شرشره آبشارگونه جاری می‌شود.

شبکه آب‌رسانی و حوض‌های آب از قسمت‌های ارزشمند باغ است که در محور مرکزی باغ قرار گرفته و گل‌کاری طرفین و پیاده‌روهای اصلی و ردیف‌های سرو شیرازی نمای کلی باغ را تشکیل می‌دهد و چشم‌انداز بسیار زیبایی دارد، البته این همه ظرافت و زیبایی و شکوه قبلاً به دست فراموشی سپرده شده بود و بعدها هم‌زمان با برگزاری کنگره‌ی جهانی خواجوی کرمانی در مهرماه ۱۳۷۰ مرمت و بازگشایی شد.