" ویكتوریا خوناپراموت" ۲۶ ساله كه فارغ التحصیل رشته هنر است ، این نقاشی ها را از تایلند به گالری " دونداس" آورده است.این آثار ، شامل پرتره خودنگاری از" پایا " است . پایا تنها فیلی است كه توانسته تصویری شبیه به خودش بكشد ؛ او یكی از ۶ فیلی است كه صاحبانشان طریقه گرفتن قلم موی نقاشی با خرطوم را به آن ها یاد داده اند . ‌‏آن ها وقتی رنگ جدیدی می خواهند ، قلم مو را می اندازند.

"خوناپراموت " گفت : بسیاری از مردم نمی توانند باور كنند كه یك فیل بتواند ، هیچ گونه اثر هنری خلق كند ؛ چه رسد به یك پرتره خودنگار . اما آن ها حیوانات بسیار باهوشی هستند و كل این نقاشی ها را طی فقط ۵ تا ۱۰ دقیقه كشیده اند ؛ تنها كاری كه آن ها نمی‌‏توانند مستقلا انجام دهند ، برداشتن قلم مو است.در ضمن این فیل‌‏ها در میان جمعی از تماشاگران این نقاشی‌‏ها را كشیده‌‏اند تا هیچ تردیدی درباره صحت این كار وجود نداشته باشد.

"خوناپراموت" كه پس از تحصیل در رشته تاریخ هنر در دانشگاه" سنت اندروز " و مدیریت بازرگانی در دانشگاه " ناپیرادینبورگ" ، كمپانی هنرهای زیبای تایلند را بنیانگذاری كرده است ، گفت : تقریبا یك ماه طول كشید تا این حیوانات نقاشی كشیدن را یاد بگیرند.

دكتر" جویس پول " كه به مدت ۳۰ سال به مطالعه فیل ها پرداخته است ، گفت : خودش یك نقاش از فیل ها دارد ، اما تا به حال ندیده است كه آن ها چهره خودشان را بكشند.