این سمپوزیوم بین المللی كه به نوعی جشنواره تفریحی هم به شمار می رود، سال آینده در تهران برگزار خواهد شد.انجمن مجسمه سازان ایران برگزار كننده این سمپوزیوم خواهد بود كه در صورت تامین اعتبارات لازم و حامی مالی به زودی فراخوان آن را اعلام خواهد كرد.

بنا بر این گزارش، بر اساس طرح اولیه این جشنواره، برگزاركنندگان، هنرمندان مجسمه ساز سراسر دنیا را دعوت كرده و امكانات و وسایل مورد نیازشان را در اختیار آنها می گذارند و برای ساخت مجسمه وجهی را نیز به آنها پرداخت می كنند؛ در نهایت مجسمه های ساخته شده در آتلیه برگزار كننده می ماند.

سمپوزیوم سنگ، چوب، آهن، یخ و غیره، جزء نمایشگاه های جاری سایر كشورهای دنیاست؛ اما ایران نخستین بار است كه میزبان برگزاری چنین سمپوزیوم هنری می شود.

به گزارش ایسنا، همچنین در صورت تامین اعتبار مالی لازم از سوی سازمان زیباسازی شهرداری تهران، فستیوال مجسمه های یخی تا نیمه اسفندماه سال جاری در ارتفاعات توچال برگزار خواهد شد.

مذاكره و توافقات انجمن با هیات مدیره سازمان یادشده طی هفته آتی نهایی و در پی آن فراخوان این فستیوال كه نخستین بار است به صورت كشوری در تهران برگزار می شود، اعلام خواهد شد.

فستیوال یادشده موضوع مشخص نخواهد داشت.

جمعی از مجسمه سازان اصفهان به تازگی در ارتفاعات شهر خود، با شعاری مبنی بر حق دستیابی به فعالیت های هسته ای در ایران، فستیوال مجسمه های یخی و برفی برگزار كردند.