رئیس سازمان اسناد و كتابخانه ملی ایران، به نمایندگی از رئیس جمهوری از استاد علی اكبر صنعتی عیادت كرد. ظهر امروز علی اكبر اشعری به نمایندگی از طرف دكتر محمود احمدی نژاد، با مراجعه به بیمارستان ایرانمهر تهران از استاد علی اكبر صنعتی ( نقاش و مجسمه ساز ) عیادت كرد.

مشاور فرهنگی رئیس جمهوری و رئیس سازمان اسناد و كتابخانه ملی ایران در این دیدار ضمن كسب اطلاع از روند معالجه استاد صنعتی و گفتگو با پزشك معالج وی، از طرف رئیس جمهوری اعلام آمادگی كرد تا هر گونه كمك و همكاری لازم درخصوص معالجه و بهبود سریع تر علی اكبر صنعتی، در اختیار معالجان قرار گیرد.

استاد علی اكبر صنعتی متولد ۱۲۹۵ در شهر كرمان است. وی مدت دوازده سال در مدرسه كمال الملك تهران آموزش دید و در سال ۱۳۱۹ لیسانس نقاشی گرفت. علی اكبر صنعتی از موسسان موزه مردمی میدان توپخانه تهران (امام خمینی) و صاحب مجسمه هایی چون مرد زندانی، زن بینوا، كمال الملك، سوته دلان و گاندی و همچنین تابلوهای موزائیكی از سنگ و تابلوهای رنگ و روغن فراوانی است. استاد علی اكبر صنعتی، از شب گذشته به دلیل حاد شدن مشكلات تنفسی در بیمارستان ایرانمهر تهران بستری شده است.

علی اكبر اشعری