نمایشگاه هنر معاصر ایران در كازابلانكا دور نمایی از دستاوردهای هنرمندان ایرانی را در منظر جهانی گشوده است. این نمایشگاه با حضور مقامات كشوری، محلی و چهره های علمی و فرهنگی مراكش، قائم مقام وزیر فرهنگ این كشور و سفیر ایران در رباط و نیز سفرای دیگر كشورهای خارجی، دكتر بهمن نامور مطلق دبیر فرهنگستان هنر و شماری از هنرمندان كشورمان همچون" مهدی حسینی"،" محمد علی ترقی جاه" ،" صداقت جباری"و" ‌‏قدرت الله عاقلی" افتتاح شد.

در این نمایشگاه آثار هنرمندان ایرانی در سرگرایش اصلی نقاشی ، خوشنویسی و مجسمه عرضه شده است همچنین در ایام برپایی نمایشگاه ، میزگردهای علمی و كارگاه های مشترك با هنرمندان مغرب فضای مناسبی برای گفتگو و تبادل نظر و تعادل تجربیات میان هنرمندان دو كشور و آشنایی با جدیدترین دستاوردهای هنری یكدیگر به وجود آورده است.

" قدرت الله عاقلی" در این خصوص گفت: این نمایشگاه برای معرفی هنر معاصر ایران است و در آن گلچینی از آثار نقاشی ، مجسمه و نقاشی خط به نمایش گذاشته شده است ۳ گروه از هنرمندان كشورمان هم برای بازدید از این نمایشگاه خواهند رفت كه ما جزو گروه اول بودیم .

لازم به ذكر است، برگزاری این نمایشگاه با هدف ایجاد زمینه های ارتباط و گفتگوی فرهنگی، تحكیم پیوندهای معنوی ، توسعه عرصه های همگرایی و رویكردهای مشترك فرهنگی و ترسیم چشم اندازی از هنر معاصر ایران با وسعت یافتن مخاطبان جهانی خود صورت می گیرد.