رئیس مركز هنرهای تجسمی در آخرین هفته از ماه دی نامه ای به مدیران نگارخانه ها نوشت و با توجه به مفاد آئین نامه صدور اجازه تاسیس، انحلال و نظارت بر فعالیت نگارخانه ها، از مدیران نگارخانه ها خواسته است تا موادی را مورد توجه قرار دهند.برخی از این مواد با اعتراض برخی مدیران نگارخانه ها روبه رو شده است.لیلی گلستان مدیر نگارخانه گلستان ضمن آنكه انتقاداتی به بندهای این نامه دارد از عبدالمجید حسینی راد به خاطر نوشتن این نامه پیش از آنكه رئیس جدید مركز هنرهای تجسمی با نگارخانه داران نشستی داشته باشد، گلایه دارد.

او می گوید:«آقای حسینی راد با ما نشستی نداشته است و با معضلات و مشكلات ما آشنا نیست.من به خاطر یكی دو كار می خواستم با او دیدار كنم، كه آن هم میسر نشد. آن وقت چنین نامه ای می نویسند.» انتقاد دیگر گلستان به مركز هنرهای تجسمی این است كه بعد از اكسپوی سال ۱۳۸۳ این مركز هیچ حمایتی از گالری دارها نكرد. در آن اكسپو وزیر صنایع و معادن دولت آقای خاتمی ۶۰۰ میلیون تومان از گالری دارها خرید كرد و بعد از گذشت شش ماه اعلام كرد كه قادر به پرداخت بهای تابلو ها نیستند و كارها را پس دادند. به گفته گلستان بهانه وزارت صنایع و معادن برای نپرداختن این وجوه این بوده كه «وزیر اطلاع نداشته بودجه ندارد.» گلستان می گوید: «وزیر ارشاد و رئیس مركز هنرهای تجسمی در آن زمان هیچ حمایتی از ما و هنرمندان نكردند.»مسعود میثمی معاون مركز هنرهای تجسمی اعتقاد دارد كه نامه رئیس این مركز در جهت حمایت از هنرمندان است.

او به بندهایی از این نامه اشاره می كند كه گالری دارها را مجبور به فرستادن قراردادهای منعقد شده بین صاحبان گالری و هنرمندان كرده اند. میثمی می گوید: «گاهی هنرمندان به ما شكایت می كردند كه گالری دارها از ما بابت نمایش آثار اجاره بها گرفته اند.» در نامه رئیس مركز هنرهای تجسمی همچنین تاكید شده كه سه قطعه عكس از بهترین آثار با كارت دعوت یك هفته قبل از برپایی نمایشگاه به مركز هنرهای تجسمی فرستاده شود. میثمی درباره این بند می گوید كه این بند در آئین نامه موجود است و در زمان آقای خاتمی به صورت شفاهی به گالری دارها گفته بودند ملزم به رعایت این بند نیستند. میثمی اعتقاد دارد كه فرستادن عكس ها به كارشناسان كمك می كند كه برای خرید از گالری ها راحت تر تصمیم بگیرند. او می گوید: «ما به اندازه كافی كارشناس نداریم كه بتوانند برای نظارت و پیدا كردن كارهای خوب به همه گالری ها بروند. ما از روی عكس ها می توانیم آثار خوب را پیدا كنیم.» در این خصوص با لیلی گلستان هم گفت وگو كردیم. او به خریدهای رئیس سابق مركز هنرهای تجسمی اشاره می كند كه برایشان پیش پرداخت هم داده بودند اما: «با عوض شدن رئیس پرداخت پول برای آن آثار متوقف مانده و رئیس جدید موسسه توسعه هنرهای تجسمی كه وظیفه پرداخت پول آثار را به عهده دارد، اعلام كرده كه گالری دارها می توانند پیش پرداخت ها را بیاورند و كارها را ببرند.»

در نامه حسینی راد همچنین آمده كه مجوز نگارخانه باید در گالری نصب شود، مدیر باید در نگارخانه حضور فعال داشته باشد.در نگارخانه باید همیشه و به روی همه باز باشد، كارت دعوت، بروشور و پوستر باید به زبان فارسی باشد و از كلمه نگارخانه به جای گالری استفاده شود، اجازه از هنرمند نگیرند و نهایتا ۳۰ درصد از درآمد حاصل از فروش به گالری دار برسد و یك نسخه صورت حساب فروش آثار به هنرمند و خریدار داده شود. این بندها كه در بند دیگری رعایت نكردنشان تاكید شده موجب بسته شدن گالری می شود، از نظر گلستان تنها برای «اعمال قدرت» بر گالری ها است. او می گوید: «این نامه موادی را مورد توجه قرار داده كه به كیفیت آثار نپرداختند، یا معمولی هستند و امكان تخطی از آنها راحت است و اصلا لزوم فرستادن این نامه خیلی احساس نمی شد یعنی اگر فرستاده نمی شد فرقی نمی كرد.»راه حلی كه گلستان برای رسیدن وزارت ارشاد به خواسته های خود پیشنهاد می دهد این است كه اعطای مجوز برای تاسیس گالری با دقت بیشتری انجام شود.

او می گوید: «در صورتی كه مجوز گالری به آ دم های كارشناس و آشنا با هنر داده شود، مشكلاتی از این دست كه ارشاد نگران آن است و آن را موجب از دست رفتن حقوق هنرمندان می داند، پیش نمی آید.گالری دار باید از فرهنگ كافی برخوردار باشد. باید بتواند جواب مخاطبان را بدهد. باید برخورد با هنرمند را بداند و باید به هنر و هنرمند احترام كافی بگذارد. اگر اینچنین باشد دیگر به این خط و نشان ها احتیاجی نخواهد بود.»او درباره زمان اكران فیلم با توجه به اینكه كمتر تهیه كننده و سینماگری حاضر است در این فصل فیلم خود را اكران كند، گفت:« در كار پخش فیلم، هیچ تاثیری نداشتم و سعی كردم بیشتر نظرم را مطرح كنم و هیچ فشاری نیاورم. در عین حال معتقدم تبلیغاتی كه در جشنواره بر روی فیلم شد و اسم فیلم بارها تكرار شد خودش یك تبلیغ است.»فرهادی بهترین شیوه تبلیغ و اطلاع مردم از نمایش این فیلم را خود مردم می داند.