در شهرستان‌ها، گالری‌ها مخاطب و بازدیدکننده ندارند و در تهران با این جمعیت و امکانات هم با اقبال کمی مواجهند. در سال‌های اخیر نیز آثار بیشتر نمایشگاهها را هنر مدرن تشکیل داده که تهی از ابتکار و سرشار از تقلید و یکنواختی است.در نمایشگاه نقاشی‌های حسام عبدشاه، ۲۴ اثر این هنرمند به نمایش عموم گذاشته شده که عمده این آثار مضامین تاریخی را دربر گرفته‌اند.

حسام عبدشاه که اخیرا در گالری ثروت به ارائه آثار نقاشی خود پرداخته،گفت: "آثار من تماما در زمینه ایران باستان به خصوص هخامنشی است. البته این آثار حالت‌های تلفیقی با محتوای امروزی در فرم ایران باستان گنجانده شده است. می‌توان گفت با دقت در این آثار هویت ملی جوانان و جذب نشدن بیگانگان در مخاطب تداعی می‌شود."این نقاش گفت: "تکنیک رنگ روغن بر مقوا و تکنیک‌های ابداعی خاص من در این آثار خودنمایی می‌کنند. جالب است بدانید سبکی که من در خصوص این آثار به کار گرفته‌ام نیز سبک هخامنشی نام دارد. این سبک به شکل آکادمیک در عرصه هنرهای تجسمی جا نیفتاده و من با الهام از نقاشی گذشتگان به این سبک دست یافته‌ام."

وی به آثار خود در این نمایشگاه اشاره کرد و افزود:"آثاری که مشاهده می‌کنید به نوعی نقش برجسته محسوب می‌شود. منتهی نقش برجسته‌هایی که به شکل مسطح ارائه شده‌اند. همچنین در کنار این کارها، آثار چندبعدی نیز کار کرده‌ام که در این روزها نظر مخاطبان زیادی را به خود جلب کرده است."

عبدشاه در ادامه نسبت به روند کنونی نقاشی در گالری‌ها ابراز تاسف کرد و به خبرنگار تجسمی "مهر" گفت: "من نقاشی اصفهانی هستم، اما متاسفانه با اینکه همه از این شهر به عنوان نصف جهان یاد می‌کنند، مردمان آن علاقه چندانی به هنرهای تجسمی به خصوص نقاشی ندارند. البته همانطور که می‌دانید نقاشان تکیه چندانی بر فروش آثارشان ندارند، نه اینکه بگویم فروش نقش کمرنگی در این بین دارد، اما عمده نقاط مثبت یک نمایشگاه بر طیف گسترده مخاطبان متمرکز می‌شود."

وی افزود: "در شهرستان‌ها، گالری‌های سطح شهر تهی از مخاطب و بازدیدکننده‌اند و در تهران که جمعیت بیشتری با امکانات و وسایل ارتباط جمعی سر و کار دارند، باز هم نمایشگاهها با اقبال کمی مواجهند. در سال‌های اخیر نیز آثار بیشتر نمایشگاهها را هنر مدرن تشکیل داده، هنری که تهی از ابتکار و مملو از تقلید و یکنواختی بوده است."

"اسیر پرواز زمان"، "در اوج ویرانی هنوز بالی برای پرواز هست" و ... ازعناوین نقاشی‌های حسام عبدشاه است. مجموعه‌ای از آثار هخامنشی که با طرح نمایندگان ملل ارائه شده است.عنوان این مجموعه نیز"عاشقان حضور" گذاشته شده است. ظاهرا نقاش سعی کرده با استفاده از بافت‌های سنتی و ذهنیات ایرانی و استعمال فرم‌های آبستره، رنگ‌بندی آثار را طوری در کنار یکدیگر بگذارد که آثار نزد مخاطب مدرن و بامحتوا جلوه کند.عبدشاه نقاشی است که در طول فعالیت هنری خود از محضر استادی در این زمینه بهره نگرفته و به شکل آکادمیک این رشته را در دانشگاه دنبال نکرده است. شرکت در نمایشگاههای نخبگان هنر اصفهان، گالری دریابیگی، موزه امام علی (ع) و گالری ثروت از جمله فعالیت‌های وی در سال‌های اخیر به شمار می‌آید.