برگزیدگان چهارمین دوسالانه بین‌المللی نقاشی معاصر جهان اسلام طی مراسمی در موزه هنرهای معاصر تهران معرفی شدند و جوایزی به آنها اهدا شد.

چهارمین دوسالانه بین‌المللی نقاشی معاصر جهان اسلام عصر امروز با معرفی و اهدای جوایزی به برگزیدگان به كار خود خاتمه داد.

هیأت داوران چهارمین دوسالانه نقاشی معاصر جهان اسلام متشكل از سه داور از كشورهای مراكش،تونس و آذربایجان به همراه چهار هنرمند ایرانی محمد فاسونكی،محمدعلی ترقی‌جاه،حبیب‌الله صادقی و مهدی حسینی برگزیدگان این دوره را به شرح ذیل معرفی كردند.

جوایز برگزیدگان بخش خارجی شامل لوح افتخار فرهنگستان هنر،تندیس مؤسسه فرهنگی - هنری صبا،به همراه ۱۰ سكه بهار آزادی به «كریم خرباوی»از كشور مراكش،«ساموئل كلمن دولو» از كشور غنا،«نذیر آیدین» از تركیه،«عیسی ماجد القانم» از كشور قطر،«نزار صبور» از كشور سوریه و «ریحان عباسی اوغلو» از كشور تركیه اهدا شد.

جوایز برگزیدگان بخش داخلی شامل لوح افتخار فرهنگستان هنر،تندیس مؤسسه فرهنگی- هنری صبا و ۱۰ سكه بهار آزادی به بابك اطمینانی،شهریار احمدی،حبیب توحیدی،رضا هدایت،پریسا فریدونی و وحید چمانی تعلق گرفت.

جایزه ویژه این دوسالانه نیز شامل تندیس و لوح افتخار فرهنگستان هنر به همراه ۲۵ سكه بهار آزادی را در بخش داخلی «آنه محمد تاتاری» از آن خود كرد كه در بخش خارجی این جایزه به «محمد اكسو» الجزایری تبار اهدا شد.

در چهارمین دوسالانه بین‌المللی نقاشی معاصر جهان اسلام جوایزی نیز با عنوان تشویقی‌های دبیر دوسالانه به ۵ هنرمند اهدا شد كه این جایزه شامل لوح تشویق فرهنگستان هنر و ۲ سكه بهار آزادی به «احمد مرشدلو»،«بهنوش كاظمی»،«امیر راد»،«شنتیا ذاكرعامری» و «سید حسام طباطبایی» اختصاص یافت.

همچنین در بخش خارجی از «نظیم بایكیشیف» از كشور آذربایجان، «فرخ نعمت‌زاده» از كشور تاجیكستان و «محمد العامری» از كشور اردن با اهدای لوح تقدیر فرهنگستان هنر و ۳ سكه بهار آزادی تقدیر شد كه این جوایز در بخش داخلی به «مصطفی سروریان»،«فهیمه صالحی فیروز» و «خلیل سمائی» اهدا و از آنان تقدیر شد.

در این مراسم هنرمندان و پیشكسوتانی چون احمد اسفندیاری،محمد احصایی،حبیب‌الله آیت‌اللهی،منصوره حسینی،حبیب‌الله صادقی و امامی حضور داشتند.

چهارمین دوسالانه بین‌المللی نقاشی معاصر جهان اسلام كه كار خود را از هفتم آذرماه آغاز كرده بود با اهدای جوایز به برگزیدگان این دوره به كار خود پایان داد.