معاون نخست وزیر عراق پس از بازدید از آثار چهارمین دوسالانه بین المللی نقاشی جهان اسلام ، آثار به نمایش درآمده در این نمایشگاه را شگفت آور توصیف کرد. احمد چلبی در جریان بازدید ۳ ساعته از تمامی بخشها و نگارخانه های مجموعه صبای فرهنگستان هنر و نمایشگاه چهارمین دوسالانه بین المللی نقاشی معاصر جهان اسلام ، گردآوری مجموعه ای عظیم از دستاوردهای هنری جهان اسلام را در سراسر این منطقه بی نظیر دانست و گفت : باید به چنین تلاش و همتی با دیده تحسین نگریست.

به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی صبا ، وی تاکید کرد: نخستین بار است که می بینیم در جهان اسلام مکانی با این وسعت و مجموعه ای به این عظمت ، گستره ای چشمگیر از تجارب خلاقه هنرمندان مسلمان سراسر دنیا را در خود منعکس کرده است.

چلبی افزود: تاثیرات این دوسالانه در پیوندهای فرهنگی ، قومی و تعاملات فکری و معنوی جوامع اسلامی غیرقابل انکار است. او ابراز امیدواری کرد که مجموعه صبای فرهنگستان هنر به ایجاد فضایی زنده ، پرنشاط و امیدآفرین برای حرکتهای هنری در سطح جهان اسلام توفیق یابد. همچنین محمد احصایی ، چهره ماندگار هنر ایران نیز روز گذشته در گفتگو با فارس ، برپایی چهارمین دوسالانه نقاشی جهان اسلام را با این کمیت و کیفیت ، اتفاق بی نظیری دانست.

وی گفت : آثار شرکت کننده در این دوسالانه از سطح کیفی بالایی برخوردار است ، چون بهترین هنرمندان جهان اسلام ، بهترین آثار خود را به این دوسالانه ارسال کرده اند.وی با بیان این که بسیاری از کشورهای دنیا از حضور پرشکوه هنرمندان کشورهای مسلمان در این دوسالانه اظهار شگفتی کرده اند ، گفت : برپایی این دوسالانه به همگان نشان می دهد که ایرانیان مردمی هنردوست هستند. چهارمین دوسالانه نقاشی جهان اسلام تا ۳۰ آذر در نگارخانه های موسسه فرهنگی - هنری صبا برپاست.