تندیس اسب سوار ساخته حسین فخیمی رونمایی شد.این مجسمه نمونه ای مشابه از تندیس محیط بان ساخته دیگر این مجسمه ساز معاصر به شمار می رود كه در پارك پردیسان تهران نصب شده است.این تندیس در میدان بسیج واقع در خیابان افسریه قرار گرفت.

حسین فخیمی پروفسوری طراحی مجسمه سازی را از دانشكده هنرهای زیبای مادرید دانشگاه كمپلتكس، با شرایط دانشجویی استثنایی دریافت كرده است. این مجمسه ساز همچنین دارای تقدیر نامه ای از سوی دن خوان آوالوس- مجسمه ساز مشهور اسپانیایی- است.در كارنامه او همچنین گواهی طراحی از استاد حسین شیخ، درجه عالی ساخت و مدال و نشان درجه گراور از دانشكده هنرهای زیبای مادرید و گواهی درجه یك ریخته گری برنز از كارگاه آرپولسای مادرید نیز ثبت شده است.

فخیمی در گذشته تندیسی را نیز به درخواست خانواده مرحوم دكتر علی شریعتی ساخته است.شخصیت این پیكره به صورت نیم تنه و با ابعادی حدود ۴۰ سانتی متر به تأیید نزدیكان خانواده این متفكر فقید قرار گرفته است. محل نصب این تندیس نیز مقابل حسینیه ارشاد در نظر گرفته شده است. تندیس هایی از شهید چمران، جهان پهلوان تختی، خیام، فردوسی و ... از ساخته های مطرح این مجسمه ساز به شمار می آید.