به نقل از دبیرخانه نخستین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران با اتمام مراحل نهایی تدوین مقررات سمپوزیوم ، ۳۰۰ هنرمند خارجی و ۲۷۰ هنرمند داخلی برای شركت در این سمپوزیوم دعوت شدند و نمونه برگ شركت در سمپوزیوم به همراه مقررات و تقویم برگزاری برای آنها ارسال شد.

همچنین همه سفارتخانه‌های فعال در ایران نیز نمون برگ و مقررات و تقویم برگزاری سمپوزیوم را دریافت كردند. برپایه این گزارش، هنرمندانی كه نمون برگ شركت در سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران را دریافت كرده‌اند یا سایر افرادی كه خواستارشركت در سمپوزیوم بین المللی مجسمه‌سازی تهران هستند، حداكثر تا ۳۰ آبان ماه برای ارسال فرم تكمیل شده به همراه سایر مدارك مورد نیاز فرصت دارند. این طرح‌ها در شورای هنری مورد بررسی قرار می‌گیرند و از میان آنها ۱۵ طرح برگزیده خارجی و ۵ طرح برگزیده ایرانی برای اجرای انتخاب می‌شوند. براساس این گزارش، متقاضیان علاوه بر ارسال فرم تكمیل شده، ملزم به ارسال دست كم سه قطعه عكس از سه اثر كه پیش تر توسط آنها روی مواد مختلف اجرا شده است، هستند. همچنین به دوقطعه عكس دیگر از هنرمند كه یكی حین ساخت اثر باشد، نیاز است.

متقاضیان همچنین باید هدف از اجرای طرح خود را در چندین سطر توضیح داده و همراه سایر مدارك به دبیرخانه سمپوزیوم ارسال كنند.

این گزارش حاكی است، تمامی هنرمندان باید طرح خود را حداقل در ابعاد ۱۰/۱ به همراه ماكت آن در ابعاد۲۰/۱با تكمیل نمودن برگ شركت در كارگاه تا تاریخ ۲۱ نوامبر ۲۰۰۶ (۳۰آبان ۱۳۸۵)به دبیر خانه كارگاه به نشانی تهران، بلوار میرداماد،خیابان ۱۲ بهمن، كوچه ۱۲ بهمن،پلاك ۱۰ طبقه پنجم ارسال كنند.

ابعاد حجم پیشنهادی برای اجرا در تهران دست كم باید ارتفاع ۲ متر و پهنای ۱ در ۱ متر داشته باشد و حداكثر ارتفاع ۴ متر و به پهنای ۲ در۲ متر خواهد بود.

برپایه این گزارش، بر پایه زمان بندی برنامه‌های سمپوزیوم ، ۱۵ آذر بازبینی هیأت ارزیابی آغاز می‌شود و در تاریخ ۲۰ آذر ماه اسامی پذیرفته‌شد‌گان اعلام خواهد شد.این هنرمندان از ۲۹ بهمن در تهران حضور می‌یابند و ‌۳۰ بهمن ابزار لازم را برای طراحی اثر هنری خود دریافت كرده و از اول اسفند ماه فرایند ساخت مجسمه‌ها آغاز می‌شود.

هنرمندان باید آثار خود را تا ۲۱ اسفند تكمیل كنند. نتیجه داوری نهایی ۲۲ اسفند اعلام می‌شود.

مسئولیت مدیریت هیات انتخاب را هنرمندانی چون بهروز دارش، عباس كیارستمی، پرویز تناولی، داریوش شایگان و موید عهد بر عهده دارند.

مجسمه‌ها پس از اجرا در مناطق مختلف پایتخت مانند میدان‌ها،بوستان‌ها و سایر فضاهای شهری نصب می‌شوند. نخستین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تهران به همت معاونت هنری سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران برگزار می‌شود.