این برنامه به منظور فراهم ساختن شرایط مناسب برای بروز خلاقیت های هنرمندان نقاش در دو گروه هنرمندان جوان (۲۴ تا ۲۷ مرداد) و اساتید مطرح نقاشی از ۲۸ تا ۳۱ مرداد برگزار شده و در جریان برگزاری برنامه هر هنرمند می تواند حداکثر روی دو اثر کار کند. طرح های برگزیده روز چهارم شهریور در نمایشگاهی در معرض دید عموم قرار می گیرد.

گرامی، مدیر روابط عمومی مراکز فرهنگی هنری منطقه یک، درباره انگیزه برگزاری کارگاه آفرینش هنری آئین‌های سرور و شادمانی گفت: "سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران و مدیریت فرهنگی منطقه یک با هدف بیان ظرفیت های هنر نقاشی در تصویرکردن آئین های سرور و شادمانی ملی و مذهبی اقدام به برگزاری نخستین کارگاه هنر با حضور۳۰ هنرمند کرده اند. محل برگزاری نمایشگاه این آثار به اطلاع علاقمندان خواهد رسید."

همچنین استاد هدایت از نقاشان مطرحی که در این کارگاه حضور دارد، درباره این کارگاه گفت: "معاونت فرهنگی هنری شهرداری این کارگاه را برگزار کرده و من هم به دلیل ایکه مدتی است در کارهای گروهی شرکت می کنم، به این کارگاه دعوت شدم و مانند سایر دوستان برداشت خود را از شادی و سرور در قالبی هنری به تصویر کشیده ام."

الهه مقدمی از دیگر نقاشان این کارگاه که ۱۸ سال است نقاشی می کند، نیز گفت: "ما اینجا جمع شده ایم تا جشنواره ای از شادی و جشن را به صورت تصویر ارائه دهیم. من هم در اینجا از نشانه های طبیعی و رنگ های شاد استفاده کرده ام." رزیتا شرف جهان، دیگر هنرمند شرکت کننده در این کارگاه، هم ۳۰ سال است که نقاشی می کند و کارش در این کارگاه به آئین نوروزی مربوط است.علاقمندان می توانند برای بازدید از این کارگاه تا ۳۰ مردادماه هر روز از ساعت ۹ تا ۱۹ به فرهنگسرای ملل واقع در پارک قیطریه مراجعه کنند.