نگارش پانزده قسمت از پروژه تلویزیونی «روزی که خواهیم مرد» نیز پایان یافته و نوشتن ده قسمت باقی مانده توسط سید سعید رحمانی در حال انجام است. در این سریال در كنار دانیال حکیمی، حسن پورشیرازی، فقیهه سلطانی، جواد رضویان، رضا فیض نوروزی، بیوک میرزایی، لیلا بلوکات، آتش تقی‌پور، حسین خانی‌بیگ، مهرداد ضیایی،علی صالحی، محمدرضا نوروزی به ایفای نقش می‌پردازند.

بیش از یك چهارم از تصویربرداری مجموعه تلویزیونی «روزی که خواهیم مرد» در حالی به پایان رسیده است که مراحل تدوین، صداگذاری، ساخت موسیقی و تیتراژ این مجموعه تلویزیونی نیز همزمان در «موسسه فرهنگی،هنری بط» در حال انجام است.

تولید مجموعه تلویزیونی «روزی که خواهیم مرد» تاکنون در ۵۳ لوکیشن واقع در تهران ازجمله «امام‌زاده کابل حسینی، امام زاده شعیت،باغی در منطقه اوین، خانه‌ای در مرکز شهر، انتشارات آشتیانی، لواسان، کن، جنگل‌های لویزان و...» ادامه داشته است و گروه تولید این مجموعه هم اکنون در لوکیشنی واقع در منطقه زعفرانیه مستقر شده‌اند.

در خلاصه داستان این مجموعه آمده است: روحانی جوانی به نام رحیم از باب استحباب ماهی یك بار در گورستان شهر، اموات را غسل می‌دهد، در یكی از این روزها او متوجه می‌شود كه یك مرده، شباهتی بی‌بدیل به خودش دارد. با ورود پلیس به ماجرا و اندكی تحقیق معلوم می‌شود كه این مرحوم با نام كریم برادر دوقلوی رحیم است كه كلید حل معماهای پلیس بوده است و قبل از دادن اطلاعات كافی كشته شده است. رحیم بعد از مشورت با یك عالم روحانی، با تعیین شروطی به جای كریم، وارد قصه می‌شود و ...

این مجموعه تلویزیونی به تهیه‌كنندگی سیدامیر سیدزاده و كارگردانی محمدرضا اعلامی در بیست و پنج قسمت چهل دقیقه‌یی جهت پخش از شبكه پنج سیما (تهران) در دست تهیه است.

بنابر اعلام روابط عمومی «روزی که خواهیم مرد...»، برخلاف برخی اخبار غیرموثق منتشر شده، تاکنون درباره‌ی زمان و نحوه‌ی پخش این مجموعه تلویزیونی هیچ گونه تصمیم‌گیری انجام و اعلام نشده است و همه چیز بسته به پایان پروژه و آماده نمایش شدن آن به نحو مطلوب خواهد بود.