این نمایشگاه كه با نمایش حدود ۱۷ تابلوی نقاشی كه خالقش آنها را "فتوریسم" می‌خواند، همراه بود. نمایشگاه "سفر"، با همكاری سفارت‌خانه‌های ایران در رم و ایتالیا در تهران و انجمن بین‌المللی هنری اكفراسیس، تدارك دیده شده است.

در مراسم گشایش نمایشگاه این هنرمند نقاش و استاد تاریخ هنر آكادمی هنرهای زیبای دانشگاه فلورانس، بیشتر ایتالیایی‌های مقیم ایران - وابستگان سفارت این كشور و ... حاضر بودند تا مخاطبان ایرانی؛ سفیر ایتالیا و محسن وزیری‌مقدم نیز ازجمله حاضران در مراسم گشایش نمایشگاه بودند.

فلمی برپایی این نمایشگاه را با عنوان "سفر"، از مكزیك و قبرس آغاز كرده، در شهرهای ایتالیا گردانده و اكنون به تهران آورده است. همه آثاری كه در این نمایشگاه عرضه شده، با سبك و شیوه‌ی‌ای ثابت است و حتا می‌توان گفت كه رنگ و فرمی یكسان دارند؛ گویا هنرمند به‌عمد، ایده‌ی واحدی را رج زده است. عناصر تزیینی از قبیل خط و قالب‌هایی شبیه گل، برگ و فرم‌هایی كلیشه‌یی در آثار او با رنگ‌هایی فسفری و شب‌رنگ تكرار شده‌اند.

"پروازهای مشترك"، "فریاد برای آزادی"، "ذهنیتی برای باد"، "برگ‌های آبی در باد"، "اتاق سرد"، "صدای رعد"، "بی‌پروا"، "دیدار با آزادی"، "نسیم آزادی"، "تالار باد"، "نور، فرم، كلام"،" دستی در جست‌وجوی ..." دیدار"، "نسیم آبی‌رنگ"، "ساعت زمان" و "تفكر یك دیدار" عنوان‌هایی است كه با تزیین در مقابل هر اثر چسبانده و با رقم شش میلیون ریال قیمت گذاری شده است.

وزیری مقدم اما درباره‌ی این‌گونه آثار تصریح كرد كه این‌ شكل از آثار به درد تاریخ هنر نمی‌خورد و نمی‌توانند در صحنه‌ی تاریخ جهان از خود اثری به‌جا بگذارند.

به‌گمان او، در مقایسه، هنرمندان ایرانی، حتا برخی دانشجویان هنر جهان‌بینی عمیق‌تری دارند. مرد هنر سال اروپا تاكید كرد، نباید تابلو نقاشی را بزك كرد و با اشاره به اینكه در آثار ارایه شده‌ی این نمایشگاه بیشتر با عناصر تزیینی روبروایم گفت، این تیپ كارها، دكوراتیو و باب پسند عوام‌الناس است.

فلمی، موسس مشترك انجمن فرهنگی تصویرات واقعی، رییس آكادمی هنری "ج فراری" فلورانس و معاون مدیر آكادمی هنرهای زیبای فلورانس معرفی شده است. او زبان فارسی را نمی‌داند؛ اما در خلق آثارش از خطوط فارسی استفاده كرده است. وی توضیح داد كه این لیتوگرافی‌ها را با استفاده از كمك یكی از دوستان ایرانی‌اش خلق كرده است. بعضی وقت‌ها مفهوم كلماتی را برایش جالب باشند، می‌پرسد؛ اما بیشتر اوقات از فرم و شكل خطوط فارسی بهره می‌گیرد تا مفهوم چراكه به گمان وی حروف به تنهایی محصول هنری هستند.

این مدرس دانشگاه فلورانس تاكید كرد، شما نمی‌توانید تصور كنید كه برای یك اروپایی رسم‌الخط فارسی چقدر جذاب است.

آنجلو آنتونیو فلمی در كارهایش خطوط فارسی را تركیب‌های هندسی تلفیق كرده است؛ انحناهای نرم را با خطوط شكسته‌ی جغرافیایی؛ چراكه معتقد است، این دقیقا هنر است كه دو چیز كاملا متفاوت را با هم تلفیق كنید.

وی كه شهردار منطقه‌ای در فلورانس ایتالیاست، خود تصریح كرد كه هیچ شناختی از هنر یران ندارد؛ اما به خبرنگار ایسنا گفت كه تهران را شهر ترافیك و اغتشاش با دسترسی‌هایی سخت دیده كه می‌شود همه‌جای این شهر گم شد.

او همچنین اضافه كرد: معلوم است كه مشكلات در این شهر زیاد بوده، اما در عین حال روشن است كارهایی هم برای آن صورت گرفته است. بنا بر این گزارش، این نمایشگاه تا ۳۰ مردادماه‌ جاری بر دیوارهای گالری هما واقع در خیابان ولیعصر (عج)، بالاتر از بزرگراه نیایش، كوچه رحیمی (چهرازی)، شماره‌ی ۲۷، برپا خواهد بود.