بابک اطمینانی درباره نمایشگاه اخیر خود در گالری اثر گفت: "این یک نمایشگاه گروهی است که به شکل سالانه تابستان ها در گالری اثر برگزار می شود. در این نمایشگاه دو رده سنی به ارائه اثر پرداختند و در مجموع از هر نقاش دو اثر به چشم می خورد."

این مدرس و هنرمند نقاش افزود: "من در این نمایشگاه دو اثر با عنوان "در جستجوی حیات" داشتتم. ایده این آثار سال گذشته در ذهنم شکل گرفت و تصمیم به خلق آنها گرفتم. این آثار به شکل کلی مفاهیمی چون ماده، انرژی و حیات را دربر می گیرد و سعی کردم با تکنیک ها و رنگ های متفاوت از کارهای قبلی به خلق این آثار بپردازم."

اطمینانی ادامه داد: "من در قالب یک نقاش به این فکر می کنم که آنچه در عالم وجود دارد را ردیابی کنم و در اثر به تصویر بکشم. یعنی همان توافق ماده و انرژی که در حالت فیزیکی تعریف شده ای قرار دارد. من می خواستم در این دو تابلو ارتباط ماده و انرژی را از منظر زیبایی شناسی روی بوم تصویر کنم. امروز هنرمندان با سلایقی متفاوت گرد هم آمده اند و برای تمام طرز فکرها اثر هنری خلق می کنند. از مفاهیم اجتماعی تا درونمایه هایی نظیر کارهای من و هر یک از این آثار نیز مخاطبان خاص خود را دارند. خلق هر نوع اثر هنری می تواند راهگشای افق مخاطب باشد."

وی درباره ارزیابی هنر نقاشی ایران نیز خاطرنشان کرد: "ما از نظر بار محتوایی در آثار نقاشی مان چیزی نسبت به اروپایی ها کم نداریم. امروز هنر نقاشی ایران دچار مشکل است و این مشکلات در مسائل فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی ما ریشه دارد. سال های گذشته ذهنیت غلطی میان خانواده ها وجود داشت که اگر کسی می خواست هنر بخواند، او را به بی استعدادی متهم می کردند. اما خوشبختانه این ذهنیت نادرست از میان رفته و من معتقدم کسی که می خواهد نقاشی بخواند، باید از ریاضی و سایر علوم هم آگاه باشد تا بتواند به شکل اصولی و تئوریک و علمی نقاشی بیاموزد."

این مدرس گفت: "مشکل دیگری که در این حوزه به چشم می خورد نبود استادان کافی در دانشگاههای هنر است. زمانی تعداد مشخصی از استادان برای طیف دانشجویان کافی بود، اما امروز دانشجویان رشته نقاشی به قدری زیادند که کادر آموزشی جوابگوی آنها نیست. با این وجود ما شاهد فارغ التحصیلان این دانشگاهها هستیم که پس از اتمام تحصیلات بار دیگر برای تدریس به همان دانشگاهها برمی گردند."