چنین كارگاهی كه نخستین‌بار است در ایران برگزار می‌شود، در حمایت عمومی هنرمندان از مقاومت اسلامی لبنان و انتفاضه‌ی فلسطین تدارك دیده شده بود كه با اتمام كار هنرمندان در حالی كه هنوز رنگ‌ها بر بوم، خشك نشده بودند، به‌معرض ‌فروش گذاشته شدند.

كف فروش آثار ارایه شده در این اكسپو، سه میلیون و سقف آن ۱۰‌ میلیون ریال تعیین شده بود. در این همایش هنرمندان هنرهای تجسمی ایران، در بیانیه‌ای اعلام كردند در كنار مقاومت اسلامی مردم لبنان و فلسطین ایستاده‌اند و با محكوم كردن جنایات وحشیانه و نسل‌كشی صهیونیست‌ها از تمامی هنرمندان جهان و هنرمندان جهان اسلام دعوت ‌كردند تا با اعتراض به سكوت مجامع بین‌المللی خواستار توقف آتش جنگ و جنایات بی شرمانه صهیونیست‌ها شوند.

عبدالمجید حسینی‌راد -دبیر این كارگاه عملی- در گفت‌وگویی با خبرنگار ایسنا، خبر داد كه قرار است گزیده‌ای از آثار ارایه شده را همراه با تعدادی از هنرمندان بخش‌های كاریكاتور، گرافیك عكس و نقاشی، در گروه‌های ۱۰ نفره به كشورهای مسلمان اعزام كرده تا با همین موضوع در حمایت از مردم لبنان و فلسطین همایشی كارگاهی با هنرمندان بومی آن كشور‌ها برگزار كنند.

وی با تاكید بر این‌كه هنرمندان توانشان را گذاشته و حضورشان را در كنار مردمی كه مورد ستم قرار گرفتند نشان دادند، گفت: متاسفانه به‌رغم تقاضا از وزارتخانه‌ها، بانك‌ها، نمایندگان و سفیران كشورهای اسلامی، استقبال پیش‌بینی شده از فروش ای آثار عملی نشد.

به گفته‌ی او، آنها - برگزاركنندگان - انتظار داشتند بعدظهر روز ۱۷ مرداد، همه‌ی كارهای خلق شده، فروخته ‌شود؛ به زعم حسینی راد هر وزارتخانه‌ای می‌توانست به‌راحتی سه تا چهار كار را خریداری كرده و در این اقدام سهیم شود.

وی درعین‌حال گفت كه نمایشگاه آثار خلق شده‌ی این هنرمندان تا روز دوشنبه‌ی هفته‌ی آینده برپاست و پی‌گیر دعوت‌هاشان برای رسیدن به نتیجه‌ی مطلوب خواهند بود.

او هم‌چنین عنوان كرد كه هر نهاد، دستگاه، ارگان دولتی و شخصی كه علاقمند است اعتراض خود را به فجایع انسانی و به‌طور خاص در زمینه‌ی هنر نشان دهد می‌تواند در كنار هنرمندان هنرهای تجسمی همیاری كنند.

حسینی راد اذعان داشت كه اطلاع رسانی‌شان در این باره كافی نبوده است و به خبرنگار ایسنا تاكید كرد كه بستر برای برگزاری اكسپو آماده نیست؛ او این امر را ناشی از ركود در فعالیت‌های هنرهای تجسمی، طی یك‌سال اخیر دانست.

به گمان رییس سابق مركز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تنها با زمینه‌سازی، اطلاع رسانی، تبلیغات و بسترسازی برای جلب موسسات مالی و شركت‌ها، بانك‌ها، وزارت خانه‌ها و... می‌توان به اكسپویی موفق رسید.

بنا بر این گزارش، شهرداری تهران، حوزه‌ی هنری، موزه‌ی هنرهای معاصر تهران، انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس و فرهنگستان هنر از جمله خریداران بخشی از این آثار تازه خلق شده‌ی هنرمندان معاصر ایران بودند.

سیدمحمد احصایی، غلامحسین امیرخانی، كامبیز درم‌بخش، علی‌اكبر صادقی، محمدابراهیم جعفری، حسین خسروجردی، افشین پیرهاشمی، زهرا رهنورد، پری زنگنه، داوود شهیدی، محمدحسین نیرومند، بهرام عظیمی، ایرج اسكندری، حبیب‌الله آیت‌اللهی، عبدالمجید حسینی راد، مرتضی اسدی، ناصر آراسته، مسعود شجاعی طباطبایی، ابوالفضل محترمی، حمید شریفی، علی وزیریان، شهناز زهتاب، مهدی مكی‌نژاد، محمدحسین عطارچیان، علی فرامرزی، مجتبی آقایی، رضا برجی، مجید كلهر و ده‌ها هنرمند دیگر از جمله حاضران در گارگاه و اكسپوی یادشده به‌شمار می‌رفتند.