ایفای نقش صفا خدمتگزار دوست داشتنی فیلم زیر درخت هلو برای جبلی كه دوستی سه دهه ای با ایرج طهماسب كارگردان فیلم دارد آنقدر سخت نبوده است. در این فیلم او با همكار روزهای شروع بازیگری اش، فاطمه معتمدآریا بازهم همبازی است. جبلی كه طنز را خوب بازی می كند امسال قصد دارد نمایشگاهی از آثار نقاشی، عكس و مجسمه خود را در یكی از گالری های تهران برپا كند. او چند سال پیش نمایشگاهی از عكس های اجتماعی خود را برگزار كرد.

این بازیگر كه در كارنامه كاری اش ساخت دو فیلم پسر مریم و خواب سفید را ثبت كرده است با كارگردانانی همچون داریوش مهرجویی (شیرك)، علی حاتمی (دلشدگان و مادر)، ناصر تقوایی (ای ایران)، مسعود جعفری جوزانی (جاده های سرد) همكاری كرده است. او از سال ۱۳۵۱ با رفتن به كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان فعالیت هنری خود را آغاز كرد. سال ۵۷ بود كه صحنه تئاتر را انتخاب كرد و با بازی در مجموعه محله بروبیا وارد دنیای تلویزیون شد.

حمید جبلی اوایل دهه هفتاد بود كه با دو عروسك كلاه قرمزی و پسرخاله به دنیای شیرین بچه ها آمد و پس از آن در دو فیلم كلاه قرمزی و پسرخاله و كلاه قرمزی و سروناز نقش آفرینی كرد. زیر درخت هلو از این بازیگر روی پرده سینماهاست و نوشتن فیلمنامه برای ساختن در فكر جبلی است او دوباره می خواهد با «بچه ننه» ایرج طهماسب تجربه ای دیگر در بازیگری را برای سینمای ایران ثبت كند.