نامه هایی از نقاش معروف روسی تبار قرن نوزدهم «وایسل كاندینسكی» خطاب به حامیان و مشوقان هنری اش برای نخستین بار به زبان انگلیسی چاپ خواهند شد.

به گزارش بی.بی.سی این هنرمند با سر مایكل سادلر كه یك مجموعه دار هنری و همچنین رئیس دانشگاه لیدز بود ونیز پسر او «مایكل» نامه نگاری های متعددی داشت. این نامه نگاری ها شامل نامه، شعر و تلگراف هایی بود كه به آنان می فرستاد و حال مجموعه آنها به زبان انگلیسی ضمیمه یك كتاب دیگر چاپ خواهند شد.در یكی از این نامه ها خطاب به سرمایكل كه در سال ۱۹۳۶ نوشته شده او توضیح می دهد كه از دنیای هنری آلمان صرفاً به خاطر اینكه هیتلر و نازی ها آثار او را شنیع و نامناسب دانسته بودند طرد شده و همین امر او را خیلی ناراحت كرده است. كاندینسكی در این نامه نوشته است: «تمام تابلوهایم از موزه های آلمان جمع آوری شده اند به استثنای موزه Hall/saale كه همچنان دست نخورده باقی مانده. متأسفانه مردم این روزها آنقدر درگیر سیاست هستند كه دیگر برای «هنر بیچاره» فرصت یا فراغتی نمی ماند. وی در ادامه می نویسد: «با این حال خوشحالم كه انگلیس حداقل به هنر مدرن توجه زیادی نشان می دهد. برپایه این گزارش این مجموعه نامه ها در سال ۱۹۸۲ توسط موزه تیت لندن خریداری شد و حال ضمیمه ترجمه انگلیسی كتاب «Concerning the spiritual in Art» چاپ خواهدشد. چاپ ویراست جدید این كتاب همزمان با برپایی نمایشگاهی از بیش از ۵۵ تابلوی كاندینسكی در موزه مدرن تیت لندن انجام می گیرد.

این نمایشگاه تحت عنوان كاندینسكی: راهی به سوی آبستره: ۱۹۲۲ - ۱۹۰۸ تا اول اكتبر دایر خواهد بود.

كاندینسكی از جمله معروفترین هنرمندان آبستره بود كه در سال ۱۸۶۶ در مسكو به دنیا آمد. وی نخستین نمایشگاه هنری خود را در سال ۱۹۱۲ در برلین برپا كرد و در سال ۱۹۲۸ به تابعیت آلمان درآمد. این هنرمند آبستره روزهای پایانی عمر خود را در فرانسه سپری كرد و در سال ۱۹۴۴ درگذشت.