برخی از شركت‌‌های خودروساز برای تولید خودروی ارزان‌ قیمت، كاهش امكانات نسبتا لوكس خودروهای تولیدی را در دستور كار قرار داده‌‌اند تا خریدار بیشتری برای محصولات خود بیابند.یكی از شركت‌های مذكور، گروه صنعتی ایران خودرو است كه در این زمینه فعالیت‌هایی آغاز كرده است. از جمله تولید پژو ۴۰۵‌ مدل GLI برداشتی از خودروی پژو ۴۰۵ مدل GLX است. این دو خودرو در پنج مورد از نظر امكانات و تجهیزات تفاوت اساسی دارند.

بررسی مقایسه‌‌‌ای تجهیزات استفاده شده در این دو خودرو نشان می‌دهد كه تفاوتی از نظر قدرت و نوع موتور در خودروهای GLX و GLI پژو ۴۰۵‌ وجود ندارد و نوع موتور این دو خود‌رو یكی است.

همچنین در طراحی گیربكس نیز تفاوتی مشاهده نمی‌شود. گیربكس این دو خودرو از نوع پنج‌ دنده‌‌ای دستی و با نام SHORNECK مصطلح است.

قفل مركزی در خودروی پژو GLX با سیستم گیرنده و فرستنده نوری فعال می‌شود در حالی كه این قفل در خودروی پژو ۴۰۵‌ مدل GLI بدون گیرنده و فرستنده نوری عمل می‌‌كند. همچنین در خودروی GLX آیینه‌‌های بیرونی بدون نقطه كور و نیز شیشه بالابر درهای جلو برقی و این دو مورد در خودروی GLI دستی است. پژو ۴۰۵‌ مدل GLI از صداگیر زیر در موتور و فرم‌نگهدارنده ابزارهای داخل چرخ زاپاس برخوردار نیست.

رنگ بدنه در پژو GLX متالیك و در GLI به رنگ سالید است.

همچنین سپرهای جلو و عقب در خودروی ۴۰۵‌ مدل GLX هم رنگ بدنه و در خودروی ارزان قیمت پژو ۴۰۵‌ ‌ مدل ‌‌GLI مشكی است. آخرین اخبار و اطلاعات رسیده از گروه صنعتی ایران خودرو حاكی است كه به زودی ساعت دیجیتالی نیز از خودروی GLI حذف خواهد شد.

در حال حاضر خودروی GLX در رنگ‌های نقره‌‌ای و بژ در بازار با قیمتی بین ۱۱‌میلیون و ۶۰۰ ‌تا ۷۰۰‌هزار تومان داد و ستد می‌شود. همچنین خودروی GLI نوك مدادی نیز در بازار خودرو تهران با قیمت ۹‌میلیون و ۹۰۰‌هزار تا ۱۰‌میلیون تومان داد و ستد می‌شود. قیمت خودروی پژو GLI در سایر رنگ‌ها بین ۹‌میلیون و ۸۵۰ ‌هزار تا ۹‌میلیون و ۹۰۰‌هزار تومان در نوسان است. به نظر می‌رسد تداوم روند فعلی تولیدات گروه صنعتی ایران خودرو بخشی از مشكل تولید خودروی ارزان قیمت در كشور را رفع كند.