آفتاب

بارش باران در استان‌های جنوبی کشورکارشناس سازمان هواشناسی، بارش باران در استان‌های جنوبی کشور و بارش پراکنده را در تهران پیش‌بینی کرد و همچنین از ورود سامانه جدید بارشی از غرب و شمال غرب کشور خبر داد.

ایرنا: «امین حسین نقشینه» گفت: امروز در مناطقی از استان‌های فارس، بوشهر، یزد، کرمان، هرمزگان، جزایر واقع در خلیج‌فارس و تنگه هرمز، کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان بارش باران پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: این بارش‌ها در مناطق گرمسیر به شکل رگبار، رعدوبرق و در مناطق سردسیر و مرتفع به شکل برف رخ می‌دهد.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه‌داد: فردا هم در برخی نقاط استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، خراسان جنوبی، جزایر خلیج‌فارس، تنگه هرمز و دریای عمان بارندگی تداوم پیدا می‌کند.

وی با بیان این‌که از بعدازظهر فردا (شنبه) سامانه بارشی جدیدی از مرزهای غرب و شمال غرب وارد کشور می‌شود، گفت: این سامانه یکشنبه در شمال غرب، غرب، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی، جنوب غرب، استان‌های ساحلی دریای خزر سبب بارش برف‌وباران می‌شود و فعالیت این سامانه سه‌شنبه در این نواحی تشدید خواهد شد. همچنین تا دو روز آینده خلیج‌فارس و تنگه هرمز مواج و متلاطم است.

به گفته کارشناس سازمان هواشناسی، تهران امروز با احتمال بارش پراکنده پیش‌بینی شده است، امشب تهران غبارآلود است و فردا غبار محلی خواهد داشت.

وی خاطرنشان‌کرد: از روز یکشنبه نیز تهران افزایش ابر خواهد داشت که در برخی ساعت‌ها با بارش‌های پراکنده و وزش بادهای شدید همراه است.

نقشینه با بیان اینکه دوشنبه هم برای تهران بارش باران و برف پیش‌بینی می‌شود، افزود: امروز بیشینه دمای تهران به چهار درجه، فردا هفت درجه و یکشنبه به ۱۰ درجه بالای صفر می‌رسد و برای روز یکشنبه احتمال بارش پراکنده در تهران وجود دارد.