آفتاب

هشدار نسبت به تکرار حادثه پلاسکو در تبریز/ پاساژ امت ناایمن استخبرآنلاین نوشت: شهردار منطقه ۸ تبریز با اشاره به خطر مراکز تجاری ناایمن و فرسوده در این منطقه گفت: پاساژ امت تبریز فرسوده بوده و خطرناک‌تر از پلاسکو تهران است.

رضا جانفشان نوبری ضمن اعلام خبر فوق افزود: متاسفانه اکنون شاهد وجود ساختمان‌های فرسوده و ناامن در محدوده مرکزی شهر هستیم بطوری که ۷۰ درصد ساختمان های ناایمن تبریز در محدوده شهرداری منطقه ۸ تبریز قرار دارند.

وی با بیان اینکه روزانه دو هزار نفر به صورت میانگین در پاساژ امت تردد می کنند، ادامه داد: این پاساژ فرسوده بوده و قسمت‌هایی از آن زنگ زده است و باعث شده این مرکز تجاری خطرناک‌تر از پلاسکوی تهران باشد که لازم است به مکان دیگری منتقل شود.

شهردار منطقه ۸ ادامه داد: متاسفانه مطابق نظر کارشناسان و طبق بررسی‌های انجام یافته، وضعیت ایمنی و مقاومت پاساژها و اماکن عمومی قدیمی در محدوده مرکزی شهر، مناسب نبوده و نیازمند نوسازی و مقاوم سازی است.

جانفشان افزود: در راستای اطلاع‌رسانی به پاساژهای بلندمرتبه و خطرآفرین از نظر ایمنی و سازه‌ای و سایر عوامل دخیل در این ساختمان‌ها، عوامل مدیریت بحران شهرداری منطقه، طی ماه‌های اخیر اقدام به صدور اخطاریه و نصب بنرهای اخطاریه در مقابل مراکز پرخطر از جمله پاساژ امت کردند تا هیات امناء و مالکان این مراکز اقدام به ایمن‌سازی ساختمان هایشان کنند.

شهردار منطقه ۸ نسبت به صدور پروانه برای انتقال این پاساژ پرخطر اعلام آمادگی کرد.