آفتاب

آیت‌الله‌العظمی مدرسی خواستار حفاظت از محیط زیست شدندآیت‌الله‌العظمی سید محمدتقی مدرسی خواستار محافظت همگانی از محیط زیست و عدم اسراف در نعمت‌های الهی شدند و عنوان کردند: «اسراف دلیل اصلی و نامحسوس نابودی محیط زیست در طولانی مدت است».

معظم‌له تأکید کردند: «مسئولیت محافظت از محیط زیست بر عهده همگان است. بحران‌های زیست محیطی همچون گرمایش زمین به خوبی این مسأله را نشان می‌دهد. آنچه ما از ناکارآمدی و فساد در جهان می‌بینیم، مانند رقابت تسلیحاتی دیوانه‌وار و استفاده بیهوده از سوخت، همه در زیر مجموعه اسراف قرار می گیرند».

در ادامه افزودند: «هر فردی لازم است نقش خود را در اصلاح آنچه که در اثر جهل و طمع به فساد کشیده شده است، با استناد به متون دینی از قرآن و سنت در تاکید بر احیای زمین و دفع ضرر و زیان با حفظ محیط ‌زیست، ایفا کند».

آیت‌الله‌العظمی مدرسی تأکید کردند: «وظیفه علمای دین در همه جا هشدار دادن نسبت به سهل انگاری در مسئولیت حفظ محیط زیست به دلیل تأثیر بسیار آن بر زندگی انسان است. با توجه به اینکه راه‌حل‌های جزئی و مقطعی برای مقابله با بحران اقلیمی کافی نیست و باید علت اصلی را ریشه‌یابی و حل کرد تا به محیطی امن و سالم برسیم که همه انسان‌ها در آن حیات طیبه داشته باشند».
وبگردی