آفتاب

روزنامه‌نگار مشهور از زندان آزاد شدتسنیم نوشت: حسین رونقی، روزنامه‌نگار و فعال سیاسی در پی دستورالعمل رییس قوه قضاییه با قید وثیقه آزاد شد.

ظهر دیروز بود که دستورالعمل محسنی اژه‌ای در پی پیروزی شورانگیز و بازی غیرتمندانه ملی‌پوشان تیم ملی فوتبال کشورمان و شعف و شادمانی پدید آمده در سراسر ایران اسلامی خطاب به مراجع و مراکز ذیربط قضایی صادر شد.

در دستور رئیس دستگاه قضا خطاب به مراجع و مراکز ذیربط قضایی آمده بود: نسبت به آن دسته از زندانیان که شرایط بهره‌مندی از ارفاقات قانونی را دارا می‌باشند، نهایت مساعدت و معاضدت انجام گیرد و مقدمات آزادی و بازگشت آنها به آغوش گرم خانواده‌های‌شان در اولین فرصت ممکن فراهم شود.

ساعاتی پس از صدور این دستور، حسین رونقی یکی از افرادی که اخیراً بازداشت شده بود با تبدیل قرار بازداشت موقت و سپردن وثیقه از زندان آزاد شد.

گفتنی است، در دستور رئیس دستگاه قضا تصریح شده بدیهی است کسانی که در قضایای اخیر مرتکب جنایت شده و مدافعان امنیت مردم را شهید و مجروح کردند و اموال مردم را به آتش کشیدند و قرآن را سوزاندند، قابل اغماض و بخشش نیستند و برای عناصر و مسببان اصلی اغتشاشات اخیر، هیچ جای ارفاق وجود ندارد.

انتخاب هم به نقل از برادر حسین رونقی فعال سیاسی نوشت: «حسین امشب با قرار وثیقه آزاد شد تا تحت درمان قرار گیرد.»

 تصویری از حسین رونقی بعد از آزادی از زندان که نشان می‌دهد او تحت مراقبت پزشکی قرار گرفته است.

وبگردی