آفتاب

اولین شکست پرسپولیس و پایان طلسم تراکتورتراکتور بعد از شش شکست متوالی مقابل پرسپولیس به پیروزی دست یافت و اولین باخت شاگردان گل‌محمدی را در فصل جاری رقم زد.

از هفته هفتم لیگ برتر ایران، پرسپولیس و تراکتور از ساعت ۱۸:۰۳  به مصاف هم رفتند که که شاگردان قربان‌ بردیف توانستند میزبان خود را با یک گل شکست دهند. مهدی ترابی یک پنالتی پرسپولیس را از دست داد.

این بازی به علت خاموش بودن نورافکن‌های ورزشگاه با تاخیر ۳۳ دقیقه‌ای آغاز شد. مسابقه دو تیم بدون حضور تماشاگران برگزار شد.
پرسپولیس صفر – تراکتور یک

گل‌ها: محمد عباس‌زاده در دقیقه ۷۵ برای تراکتور

امتیاز

پرسپولیس: ۱۶ امتیاز، رتبه در جدول: اول (به علت تفاضل گل بهتر نسبت به استقلال)

تراکتور: ۱۱ امتیاز، رتبه در جدول: پنجم

کارت زرد: علی نعمتی و علیرضا بیرانوند از پرسپولیس و محمدرضا اخباری، ریکاردو آلوز، ابوالفضل رزاق‌پور و هادی محمدی از تراکتور

کارت قرمز: -

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، گئورگی گولسیانی، دانیال اسماعیلی‌فر، علی نعمتی (وحید امیری ۶۱)، سروش رفیعی (محمد عمری ۶۱)، مرتضی پورعلی‌گنجی، مهدی ترابی (سیامک نعمتی ۲+۹۰)، میلاد سرلک (وحدت هنانوف ۲+۹۰)، سینا اسدبیگی (مهدی عبدی ۷۹)، سعید صادقی و یورگن لوکادیا.

ترکیب تراکتور: محمدرضا اخباری، هادی محمدی، سید محمد حسینی، حجت حق وردی، رضا اسدی، ریکاردو آلوز، محمد آقاجان‌پور، ابوالفضل رزاق‌پور، گوستاوو (صفا هادی ۸۱)، مهدی هاشم‌نژاد (محمد قنبری ۶۵) و محمد عباس‌زاده.
موقعیت‌های خطرناک

در دقیقه یک تراکتور دروازه پرسپولیس را تهدید کرد و گوستاوو یک موقعیت ایده آل را به بغل پای بد به بیرون زد. در دقیقه هفت علیرضا بیرانوند روی شوت فنی هاشمی‌نژاد شیرجه زد و دروازه پرسپولیس را بسته نگه داشت.

در حالی که پرسپولیس قصد نزدیک شدن به دروازه تراکتور را داشت، باز هم در دقیقه ۲۹ شوت بازیکن تراکتور با نوک انگشتان بیرانوند به کرنر رفت. ضربه کرنر بعد از دفع شدن از سوی پرسپولیسی ها، باز هم با شوت بازیکن تراکتور در آغوش بیرانوند قرار گرفت.

در دقیقه ۴۰ موقعیت دیگری برای تراکتور خلق شد که ضربه سر ریکاردو آلوز از کنار دروازه بیرانوند به بیرون رفت.

در دقیقه ۵۵ مهدی ترابی قصد باز کردن دروازه تراکتور از میانه میدان را داشت که شوت این بازیکن با اختلاف اندک از بالای دروازه تراکتور بیرون رفت.

در دقیقه ۵۸ خطرناک‌ترین موقعیت پرسپولیس خلق شد که ضربه لوکادیا از مقابل محوطه شش قدم با واکنش بسیار خوب اخباری به کرنر رفت. در دقیقه ۶۱ گوستاوو موقعیت خطرناک پرسپولیس را پاسخ داد اما ضربه او به بیرون رفت.

در دقیقه ۶۲ تراکتور موقعیت خوبی را خلق کرد که مهدی هاشمی نژاد به سمت دروازه بیرانوند شوت زد و با برخورد به پای پورعلی‌گنجی به کرنر رفت. در دقیقه ۶۴ شوت آکروباتیک عباس‌زاده دیرک دروازه پرسپولیس را هم به لرزه در آورد اما وارد گل نشد.

در دقیقه ۷۰ پاس مهدی ترابی به یورگن لوکادیا منجر به تک به تک شدن این بازیکن با اخباری شد اما ضربه لوکادیا با برخورد به دیرک دروازه تراکتور وارد دروازه نشد. توپ در ادامه به سعید صادقی رسید که شوت او توسط مدافعان تراکتور دفع شد.

گل: محمد عباس‌زاده در دقیقه ۷۵ با بیرانوند تک به تک شد که دروازه‌بان پرسپولیس یک بار شوت او را مهار کرد اما روی ریباند باز هم عباس‌زاده شوت زد که تبدیل به گل شد.

در دقیقه ۸۳ موعود بنیادی‌فر به نشانه خطا روی مهدی عبدی، به نفع پرسپولیس پنالتی گرفت. در دقیقه ۸۹ مهدی ترابی ضربه پنالتی را زد که اخباری به خوبی مسیر توپ را پیش بینی و مهار کرد.
وبگردی