آفتاب

سید حسن نصرالله:

آمریکا روی تحولات داخلی ایران حساب باز کرده استسید حسن نصرالله با اشاره به ناآرامی‌های اخیر ایران گفت: دولت آمریکا به این نتیجه رسیده که ایران قوی و مقتدر است و به همین دلیل علیه این کشور جنگی آغاز نکرد و به داخل ایران متوسل شد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان عصر امروز (شنبه) در مراسم بزرگداشت علامه سید محمد علی امین عالم فقید شیعیان لبنان در شهرک «شقرا»، به صورت ویدئو کنفرانس سخنرانی کرد و گفت: این عالم فقید خداوند سبحان را از دوره کودکی‌ خود شناخت و ایمانش به خداوند در مواضع و زندگی‌اش تجلی یافت.

وی خاطر نشان کرد، باید سرگذشت علمای مختلف جهان به خصوص علمای لبنان را از عمق تاریخ به بیرون کشید؛ همانطوری که منابع نفت و گاز لبنان از عمق دریا به بیرون کشیده می‌شود.

وی تصریح کرد: علامه سید امین از ابتدای ورود امام موسی صدر به لبنان با او همراه و هماهنگ بود و از روی بصیرت و حکمت خود در کنار امام موسی صدر قرار گرفت، این در حالی است که برخی می‌گفتند عالم دینی باید صرفا به موضوع دین بپردازد!

ملت فلسطین امروز از مذاکرات و پیمان اوسلو مأیوس شده‌اند

وی با بیان این که در حال حاضر تنها گزینه پیش روی فلسطینیان مقاومت است، افزود: ملت فلسطین امروز از مذاکرات و پیمان اوسلو مأیوس شده‌اند و شاهد گسترش مقاومت در کرانه باختری و نوار غزه و دیگر مناطق فلسطین هستیم.

سید نصرالله در ادامه به مذاکرات غیر مستقیم لبنان و رژیم صهیونیستی درباره ترسیم مرزهای دریایی اشاره کرد و گفت: اهمیت آنچه امروز رخ داده است، وجود متن مکتوب میانجی آمریکایی در مذاکرات تعیین مرزهای دریایی است که به دست روسای دستگاه سه گانه کشور رسید.

ما در برابر یک هفته سرنوشت‌ساز در مورد ترسیم مرزهای دریایی قرار داریم

دبیرکل حزب الله تأکید کرد: ما در برابر یک هفته سرنوشت ساز در مورد ترسیم مرزهای دریایی میان لبنان و فلسطین اشغالی قرار داریم و اگر در پرونده ترسیم مرزها به نتایج مناسبی دست پیدا کنیم، به دلیل وحدت، همکاری و همبستگی ملی مردم لبنان خواهد بود.

دبیرکل حزب الله ادامه داد: آخرین جلسه انتخابات ریاست جمهوری نشان داد که هیچ حزبی اکثریت پارلمان را ندارد.

کار داعش تمام نشده است

وی در بخش دیگری از سخنانش به تحرکات داعش اشاره کرد و گفت: داعش اگرچه دولتش از بین رفت، اما کارش به عنوان یک گروه تروریستی تکفیری، تمام نشده است.

سید حسن نصرالله در ادامه با اشاره به ناآرامی‌های اخیر ایران گفت: دولت آمریکا به این نتیجه رسیده که ایران قوی و مقتدر است و به همین دلیل علیه این کشور جنگی آغاز نکرد و به داخل ایران متوسل شد.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: تحریک همیشگی علیه ایران و ملت این کشور، یک اقدام شیطانی برای جدا کردن امت از یکدیگر است.

ایران از تظاهرات‌ها تاثیر نمی‌پذیرد

سیدحسن نصرالله گفت: وقتی که صدها نفر علیه جمهوری اسلامی تظاهرات می کنند همه دنیا در مورد آن حرف می زنند، ولی وقتی میلیون‌ها نفر در حمایت از نظام اسلامی تظاهرات می کنند، جهان ساکت است.

دبیرکل حزب الله لبنان خاطرنشان کرد، ایران قوی‌تر از هر زمان دیگر است؛ به همین دلیل از این تظاهرات‌ها تاثیر نمی‌پذیرد.

سید حسن نصرالله گفت: بیش از پنجاه نفر در جای دیگر کشته شدند اما هیچ کس هیچ موضعی نگرفت، اما تا در ایران اتفاقی می‌افتد حتی اگر ابعاد آن هنوز روشن نباشد، سریع موضع می‌گیرند!

اصل جمهوری اسلامی ایران هدف اصلی است

دبیرکل حزب الله ادامه داد: از هر اتفاقی در ایران سوءاستفاده می‌کنند تا همگان را علیه نظام جمهوری اسلامی ایران تحریک کنند. صدها تلویزیون و شبکه‌ ماهواره‌ای و ارتش سایبری در فضای مجازی شروع به تحریک کرده‌اند. چون اصل جمهوری اسلامی ایران که قلب محور مقاومت است، هدف اصلی است.

وی در ادامه با بیان اینکه هدف تحریم‌ها علیه ایران، تحریک مردم علیه نظام جمهوری اسلامی بوده، افزود: نگران نباشید جمهوری اسلامی ایران که در قانون اساسی‌اش نوشته که حاکم حقیقی آن امام زمان است، قوی‌تر از آن است که بتوانند به آن صدمه‌ای بزنند.

دبیرکل حزب الله تصریح کرد: کسانی که روی آمریکا حساب کرده‌اید؛ اتفاقات اوکراین را ببینید. رئیس جمهورشان درخواست الحاق به ناتو کرد و آمریکا گفت، نه. هنوز وقتش نرسیده.

وی با بیان این که جمهوری اسلامی ایران چیزی از ملت‌های منطقه و مردم عراق نمی‌خواهد، گفت: جمهوری اسلامی ایران جانش را می دهد تا عراق عزیز باشد در همین راستا در زمان سیطره داعش برای دفاع از عراق در صحنه حضور داشت.
وبگردی