آفتاب

راهیابی فیلم کوتاه «نامحرم» به جشنواره فیلم اوسنابروک آلمانفیلم کوتاه «نامحرم» به کارگردانی سید پیام حسینی به سی‌وهفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم اوسنابروک آلمان راه یافت.

فیلم کوتاه «نامحرم» به نویسندگی و کارگردانی سید پیام حسینی و تهیه‌کنندگی مشترک سید پیام حسینی و کمپانی کلاسی‌ویژن به سی‌وهفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم اوسنابروک در کشور آلمان راه یافت.
جشنواره فیلم مستقل اوسنابروک از جشنواره‌های قدیمی فیلم در آلمان است که برای اولین‌بار در سال ۱۹۸۶ و تحت عنوان «روزهای فیلم مستقل» فعالیت خود را آغاز کرد. هرسال بیش از ۸۰ فیلم کوتاه و بلند از سراسر دنیا باهدف مروری اجمالی بر سینمای معاصر، برای رقابت در این جشنواره فیلم انتخاب می‌شوند و اولین نمایش تئاتریکال خود را در کشور آلمان تجربه می‌کنند. تمرکز اصلی این رویداد بر توسعه‌ اجتماعی و مسائلی همچون صلح جهانی، حقوق کودکان و حقوق بشر است. سی‌وهفتمین دوره این رویداد رقابتی در تاریخ ۱۲ تا ۱۶ اکتبر (20 تا 24 مهر 1401) در شهر اوسنابروک آلمان برگزار می‌شود.
سید پیام حسینی پیش‌ازاین نیز با ساخت فیلم‌های کوتاه «بادبادک‌ها» و «دونده» در جشنواره‌های بین‌المللی شرکت کرده و در این عرصه شناخته شده بود. «نامحرم» تولید مشترک کشور ایران و کمپانی کلاسی‌ویژن اربیل کردستان عراق است و بودجه ساخت آن توسط ۱۰۰۰ زن کُرد جمع‌آوری ‌شده است. این فیلم پیش از اوسنابروک، در جشنواره‌های فیلم کوتاه Meihodo آمریکا و Medina اسپانیا پذیرفته شده و به نمایش درآمده است.  
«نامحرم» روایت مردی به نام رحمان است که به همراه پدرزن خود مرتکب قتلی شده‌اند. آنها در تلاش‌اند که جنازه مقتول را در قبرستانی بی‌نام و نشان به خاک بسپارند.
اردشیر خدادوست، افشین خدری، فتانه احمدزاده، غفار خالدی، الهام مدرسی، جلال ویسی، آیدا نرگسی، بازیگران این فیلم کوتاه و گروه دریچه سینما و مؤسسه بانتافیلم، مسئولیت پخش بین‌المللی این اثر را به عهده دارند.
عوامل «نامحرم» عبارتند از:
نویسنده و کارگردان: سید پیام حسینی، تهیه‌کننده: سید پیام حسینی و کمپانی کلاسی‌ویژن اربیل کردستان عراق، مجری طرح: شرکت پریا فیلم حقیقت، بازنویسی فیلم‌نامه: باقر سروش با تشکر از آکو زند کریمی، تدوین: پویان شعله‌ور، دستیار اول کارگردان و برنامه‌ریز: وحید احمدی، منشی صحنه: شکیلا معذی، مدیر فیلم‌برداری: حامد بقاییان، دستیار اول فیلم‌بردار: سیروان خضری، مدیر صدابرداری: پژمان راژ، صداگذار: بهنیا یوسفی، اصلاح رنگ: فربد جلالی، طراح گریم: سعید  آقچه‌لی، طراح صحنه: سید پیام حسینی، طراح لباس: سنور رشیدی، موسیقی متن: بهنیا یوسفی، مدیر تولید: جلال ویسی، طراح پوستر: متین خیبلی، عکاس: موراشین فاروقی و مشاور رسانه‌ای: علی کشاورز

علیرضانیاکان