آفتاب

کارگاه روانشناسی با موضوع: "چالش های خواب کودکان" برگزار می شوداگر کودکان در سنین مختلف و مراحل متعدد رشد، خواب کافی و با کیفیت داشته باشند (و درگیر بیماری‌ها و مشکلات خاصی هم نباشند)، هم جسم سالم‌تری خواهند داشت و هم از نظر ذهنی، روانی و احساسی با قدرت بیشتری عمل می‌کنند.

چهارمین کارگاه از سلسله کارگاه های روانشناسی با موضوع: "چالش های خواب کودکان" با محوریت: با مشکلات خواب کودکمان چه کنیم؟ "ویژه والدین" روز دوشنبه ۲۴ ام  مردادماه ازساعت ""۱۷ الی ۱۸" در باغ کتاب، فروشگاه بوکتاب، با مدیریت اجرایی خانم فرناز عباسیان روانشناس و درمانگر کودک و نوجوان وهمزمان در فروشگاه زنجیره ای بوکتاب بندرعباس و،مشهد به صورت همزمان، با سخنرانی جناب آقای محمد جواد فرشچی روانشناس تربیتی برگزار خواهد شد .
هدف از ایجاد چنین کارگاه هایی ارتقای سلامت روانی خانواده ها می باشد.


 اهمیت خواب کودکان :
اگر کودکان در سنین مختلف و مراحل متعدد رشد، خواب کافی و با کیفیت داشته باشند (و درگیر بیماری‌ها و مشکلات خاصی هم نباشند)، هم جسم سالم‌تری خواهند داشت و هم از نظر ذهنی، روانی و احساسی با قدرت بیشتری عمل می‌کنند.
به این معنا که در طول روز سر زنده‌اند و با خلق خوب و بدون اضطراب، به یادگیری مسائل جدید و انجام کارهای روزانه علاقه و توجه نشان می‌دهند.
در صورتی‌ که نبود خواب کافی منجر به خواب‌آلودگی و احساس خستگی در روز می‌شود. ممکن است کودک بی‌جهت دچار اضطراب شود و نتواند به راحتی مطالب را به خاطر بسپارد.
خواب آشفته مشکلات جسمی و روانی متعددی به دنبال دارد و افرادی که در دوران نوزادی و سال‌های ابتدایی دوران کودکی دچار اختلال خواب باشند، ممکن است سیستم حرکتی و حتی روانی ضعیف‌تری داشته باشند.
در نتیجه در بدو شروع درس و مدرسه از همکلاسی‌هایشان ضعیف‌تر عمل می‌کنند. بنابراین والدین باید توجه داشته باشند که اگر با مشکل بی خوابی در کودکان به صورت جدی مواجه شدند، حتماً از پزشک کمک بگیرند و اختلال را درمان کنند.


علیرضانیاکان
وبگردی