آفتاب

افشای خواسته محرمانه اروپا از زلنسکیایسنا نوشت: یک روزنامه آلمانی نوشت؛ شولتس، ماکرون و دراگی به طور غیر علنی از زلنسکی خواستند با روسیه مذاکره کند.

به گزارش اسپوتنیک، روزنامه آلمانی "دی ولت" می‌نویسد؛ در جریان سفر رهبران آلمان، فرانسه و ایتالیا به اوکراین، آنها احتمالاً از ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین خواسته‌اند تا پای میز مذاکره با روسیه بنشیند.

همانطور که این روزنامه اشاره می‌کند، اولاف شولتس، امانوئل ماکرون و ماریو دراگی در حالی که در کی‌یف بودند، از اعطای وضعیت نامزدی عضویت اوکراین در اتحادیه اروپا حمایت کردند. این روزنامه مدعی شد که در عوض، سران این کشورها به احتمال زیاد "پشت درهای بسته" زلنسکی را متقاعد کردند که با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه پای میز مذاکره بنشیند.

این روزنامه در ادامه می‌نویسد؛ خسارت اقتصادی متحمل شده به این کشورهای اروپایی به دلیل پیامدهای بحران موجود، بدتر و سخت‌تر می‌شود. همچنین یادآور می‌شود رشد اقتصادی کند شده است و تورم به سطح رکورد رسیده است.

علاوه بر این، این روزنامه نشان می‌دهد که رهبران اروپای غربی با برنامه‌های شخصی خود به کی‌یف آمده‌اند. بنابراین، ماکرون که در هفته‌های اخیر به یک "پراگماتیست" تبدیل شده بود که با توجه به پیامدهای اقتصادی، بیشتر نگران پایان آن بود تا یکپارچگی اوکراین، میخواست موضع خود را روشن کند.