آفتاب

قهرمانی هندبال آسیا؛ شکست تیم ملی هندبال برابر قطرایرنا نوشت: تیم ملی هندبال کشورمان با شکست برابر تیم قطر از رسیدن به فینال مسابقات قهرمانی آسیا باز ماند.

تیم ملی هندبال ایران امروز (شنبه) در چارچوب مرحله نیمه نهایی مسابقات قهرمانی آسیای ۲۰۲۲ به مصاف قطر رفت و در نهایت با نتیجه ۳۴ بر ۱۹ از حریف قدرتمند خود شکست خورد و با جا ماندن از فینال، به دیدار رده‌بندی رفت.

شاگردان «مانوئل مونتایا فرناندز» در نیمه نخست این دیدار با نتیجه ۲۰ بر ۱۰ از قطر شکست خوردند تا در نیمه دوم کار سختی برای بازگشت به بازی داشته باشند.

در نیمه دوم نیز تیم قطر که متشکل از بازیکن های دو تابعیتی است موفق شد به بازی خوب خود ادامه دهد و در نهایت با نتیجه ۳۴ بر ۱۹ تیم ایران را شکست داده و برای ششمین بار متوالی به فینال رقابت های قهرمانی آسیا صعود کند.

تیم قطر در پنج سال اخیر توانسته چهار قهرمانی متوالی و یک نایب قهرمانی بدست آورد.

در دیگر دیدار نیمه نهایی نیز از ساعت ۱۸:۳۰ تیم های عربستان و بحرین به مصاف یکدیگر می روند.

دیدار رده‌بندی این بازی‌ها دوشنبه ساعت ۱۶:۳۰ برگزار می‌شود.  

بیستمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی مردان آسیا با شرکت ۱۷ تیم از ۲۸ دی‌ماه به میزبانی عربستان در شهر دمام در حال برگزاری است و پنج تیم برتر این رقابت‌ها به مسابقات جهانی ۲۰۲۳ که به میزبانی لهستان و سوئد برگزار می‌شود، صعود خواهند کرد. تا کنون تیم های ایران، عربستان، قطر و بحرین صعود خود را به مسابقات جهانی قطعی کرده اند.

تیم های عراق و کره جنوبی نیز فردا با یکدیگر بر سر کسب عنوان پنجمی و جواز حضور در مسابقات جهانی دیدار خواهند کرد.

رده‌بندی تیم‌های نهم تا شانزدهم این مسابقات نیز به شرح زیر است:

۹- امارات

۱۰- عمان

۱۱- هنگ کنگ

۱۲- اردن

۱۳- ویتنام

۱۴- سنگاپور

۱۵- هند

۱۶- استرالیا
وبگردی