آفتاب

افزایش دما در نوار شمالی کشور طی هفته آینده



مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به نوسانات دمایی در اغلب مناطق کشور طی هفته آینده از پیش‌بینی روند افزایشی 4 تا 8 درجه‌ای دما در نوار شمالی کشور و اردبیل خبر داد.

صادق ضیائیان در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی گفت: امروز (جمعه ۱۳ تیر) در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در جنوب استان‌های سیستان و بلوچستان،  ارتفاعات کرمان،  ارتفاعات شمال هرمزگان، ارتفاعات شمال شرق تهران و ارتفاعات سمنان افزایش ابر ، بارش پراکنده  گاهی رعد و برق و وزش باد رخ خواهد داد.

وی افزود: روز شنبه(۱۴ تیر) این شرایط را برای استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، ارتفاعات تهران، ارتفاعات کرمان و شمال هرمزگان انتظار خواهیم داشت. همچنین روز یکشنبه(۱۵ تیر) در استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، شمال کردستان، شمال زنجان، ارتفاعات تهران ، ارتفاعات کرمان ، شمال هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان رگبار باران ، رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود.

وی در ادامه با بیان این که این شرایط طی روزهای دوشنبه و سه شنبه (۱۶ و ۱۷ تیر) در ارتفاعات تهران رخ خواهد داد تاکید کرد:  روز جمعه در استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی، سمنان، قم ، مرکزی و اصفهان وزش باد شدید پیش بینی می‌شود که در پاره ای مناطق سبب خیزش گرد و خاک محلی خواهد شد.  از روز جمعه تا دوشنبه در مناطقی از شرق و جنوب شرق به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید همراه با گرد و خاک رخ خواهد داد.

ضیائیان با اشاره به این که طی هفته آینده نوسانات دمایی در اغلب مناطق کشور حدود ۲ تا ۳ درجه خواهد بود، تصریح کرد: از جمعه(13تیر) تا پنجشنبه هفته آینده(19تیر) روند افزایش نسبی دما از ۴ تا ۸ درجه در سواحل شمالی کشور و اردبیل پیش بینی می‌شود.

وی در خاتمه درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت‌: آسمان تهران فردا (شنبه ۱۴ تیر) صاف گاهی با احتمال غبار صبحگاهی و وزش باد با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتی‌گراد و طی روز یکشنبه (۱۵ تیر)نیمه ابری در بعضی ساعات افزایش باد و ابر با حداقل و حداکثر دمای ۲۴ و ۳۴ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.