آفتاب

اعلام وضعیت اضطراری در نیویورکفارس نوشت: فرماندار ایالت نیویورک به دلیل افزایش شمار بیماران مبتلا به کووید-۱۹ و افزایش بستری در بیمارستان بر اثر این بیماری وضعیت فاجعه اعلام کرد.

فرماندار ایالت نیویورک به دلیل افزایش موارد ابتلا به «کووید-۱۹» و بستری در بیمارستان به دلیل این بیماری وضعیت «اضطرار به دلیل فاجعه» اعلام کرده است.

«کثی هاچول» در بیانیه‌ای که روی وب‌سایت فرمانداری نیویورک قرار گرفته نوشته با توجه به آنکه میزان سرایت کووید-۱۹ در نیویورک به سطح بی‌سابقه‌ای از آوریل ۲۰۲۰ رسیده و موارد بستری در بیمارستان از ماه گذشته به ۳۰۰ نفر در روز رسیده او از اختیاراتش در قانون استفاده کرده و اعلام می‌کند که «در ایالت نیویورک فاجعه به وقوع پیوسته است.»

این اتفاق در شرایطی رخ داده که دانشمندان در آفریقای جنوبی روز پنجشنبه اعلام کردند گونه جدیدی از کرونا را شناسایی کرده‌اند که جهش‌های زیادی حاصل کرده و می‌تواند به ایجاد موج جدیدی از ابتلا در دنیا منجر شود.

 شیوع کرونای وحشتناک بوتسوانایی Nu نگرانی جوامع بشری و سازمان جهانی بهداشت را درپی داشته است؛ این نوع کرونا ۳۲ جهش در خود داشته و به عنوان کرونایی بدتر از نوع هندی/دلتا مطرح شده است.
وبگردی